| FreddieM a întrebat:

Ati patit sa calatoriti cu autobuzul si sa urce persoane care tocmai stinesesera tigara si sa aduca in acel spatiu inchis acel damf dezgustator si irespirabil? Sau prin parc cand doriti sa luati o gura de aer proaspat sa treaca pe langa voi sau sa interactionati cu astfel de,,puturosi" si sa va strice toata ziua? Oare aceste persoane realizeaza disconfortul pe care il creeaza prin prezenta lor asupra unor celorlalti? Personal, daca as mirosi nepotrivit as intra in pamant de rusine. Ca oricum o dau, mirosul se impregneaza in par,piele,haine, nimic nu te salveaza. Pareri, va rog?

13 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, stiu la ce te referi.
Dar sa stii ca fumatorii nu realizeaza ca put. Imediat dupa ce stingi tigara, nu simti mirosul ala deloc, pentru ca tocmai ai bagat fum direct in plamani; mirosul fumului nu ai cum sa il identifici, fiind intoxicat direct cu sursa lui.
Deci ei nu isi dau seama ca duhnesc. Probabil stiu ca miros a tigara, dar ii doare in c r.
Mie nu imi strica ziua, tolerez foarte ok fumul de tigara, desi nu sunt fumator dependent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ziua, nu viata pentru urmatorii 5 ani? laughing Sa zicem ca si-ar pune problema asta ( nu si-o pun ), de ce ai crede ca le-ar pasa de modul in care influenteaza alti oameni din moment ce ei se simt bine? E nasol, dar mult mai nasol pentru persoanele care au astm. Am patit asta, am patit si sa dau peste persoane care literalmente s-au dat cu juma' de sticla de parfum, clinici care duhneau mai ceva ca o parfumerie dupa cutremur etc.

| Justme1997 a răspuns:

Nu am nimic cu mirosul de fum de țigară. Dai in mijloace de transport de moși nespălați din 94, cu probleme la vezica, aia da putoare.

| J0B0MAT a răspuns:

Am păţit.Eu sunt una din persoanele alea care se mai urcă în autobuz după ce tocmai stinesese ţigara. Fi-mi-ar ruşine.Oh stai, nu îmi e. Ce aş putea să fac, dacă uneori nu am gumă sau parfum la mine.
Ruşine ar trebui să îţi fie dacă eşti nespălat, puţi, te comporţi necivilizat, furi (fi-i-ar ruşine ăluia care mi-a furat căştile pe care le cumpărasem acum max. o lună), etc.

| FreddieM explică (pentru J0B0MAT):

Nu te supara da asta e realitatea. Toti putem puți intr-un fel sau altul. A transpiratie, a mancare, a nespalat si da, daca poluez ambientul in jurul meu deranjand niste oameni cu bun simt care sufera dar nu comenteaza, ma simt realmente jenat de propriile mirosuri,, nepotrivite".Ce vina au bietii oameni sa ma suporte? Si crede-ma, cand intri in autobuz, lift, sau pur si simplu stai la coada cineva sufera si-ti suporta duhoarea in tacere. Sanatate

| J0B0MAT a răspuns (pentru FreddieM):

Nu mă supăr eu pe tine. Nu mă afectează părerile celor de aici.
Da, mare suferinţă. Unii nu au ce mânca, sunt bolnavi, iar alţii suferă de la fumul de ţigară, bieţii de ei. Asta e realitatea.

| FreddieM explică (pentru J0B0MAT):

Intrebarea pusa mai sus avea scopul sa afle daca voua fumatorilor va pasa ca intoxicati aerul persoanelor din jurul vostru. Ai labartat inutil argumentul sperand ca amestecand lucrurile, iesi cumva basma curata.N-ai iesit, dar mersi, prin atitudinea ta am aflat si raspunsul. Pacat ca sunteti si multi, iar dintre voi milioane sunt si ignoranti. Pe tine nu te includ, ar fi urat din partea mea. Pa

| J0B0MAT a răspuns (pentru FreddieM):

Atunci să îmi spui scopul dinainte ca să ştiu să nu mai vorbesc inutil.

| whatevernvm a răspuns:

Și pe mine ma deranjează ca unii put a prostie, dar nu ma plâng atât.

| FreddieM explică (pentru whatevernvm):

Iar eu ma mir cum reusesti sa-ti suporti propriul miros (nu-i zic putoare ca te poti supara). Dar nu te plangi pentru ca esti obisnuit cu el de mic. Pa kiddo

| alina2k18 a răspuns (pentru Justme1997):

Exact laughing sau urca un boschetar pisat pe el de zeci de ori, vomitat, etc, mirosu de tigara e parfum pe langa asa ceva laughing

| whatevernvm a răspuns (pentru FreddieM):

Săracul ce s-a simțit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma deranjeaza fumul de tigara, nici aia care put a tigari de la 1 metru.
Insa cei care put tare a transpiratie, categoric nu-mi plac. Dar crede-ma o femeie pute mai tare ca un barbat daca e nespalata