| KillMePlease a întrebat:

Ati schimba ceva la lumea in care traim?
Daca da, ce si de ce?

68 răspunsuri:
| LaughingKarima a răspuns:

As schimba o gramada de chestii. Deja stii cum vreau eu sa fie lumea, ti-am zis la faza cu secreta viziune a viitorului pe care doar tu trebuie sa o stii.

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Imi aduc aminte...Ce vremuri...sad *vorbesc serios acum, din mai multe puncte de vedere* day dreaming rolling eyes broken heart

| TiberiuFasole a răspuns:

Oamenii.

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Te-ai suparat mami? crying

| KillMePlease explică (pentru TiberiuFasole):

Ai schimba efectiv oamenii (adica i-ai inlocui cu altii) sau ai schimba felul lor de a gandi si modul in care exprima ceea ce gandesc?

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Nu, eram deja suparata...happy Dar nu pe tine, puiut

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Da de ce e mami suparata? Pe cine trebuie sa omor? happy

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Nu trebuie sa omori pe nimeni. Nu asta este solutia...happy
Am si eu supararile mele (se inmultesc pe zi ce trece... dar daca asta-i cursul vietii mele, nu am ce face)

| Fluflosenie a răspuns:

Cred ca anumiti conducatori care nu fac mai mult decat sa ne aduca in saracie pe noi ceilalti sau as schimba intr-un fel distribuirea banilor. Adica ma refer la faptul ca sunt atat de multe persoane care nici nu mai stiu pe ce sa irosesca bani si atat de multi oameni care sufera de foame. Sau as schimba ceva la biserici. As obliga fiecare biserica sa doneze 3% din castiguri populatiei sarace, cersetorilor, spitalelor, orfanilor, celor care sufera de foame, etc. happy

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Atunci sper sa iti treaca supararea mami! Stii ca puiutul te iubeste nu? :********************************

| TiberiuFasole a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu ii pot schimba, dar daca as putea, as incerca prin niste vorbe sa le zic, ei neputand sa imi faca nimic.

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

... happy
Acum stiu. puppy dog eyes
Si mamica isi iubeste puiutul.

| KillMePlease explică (pentru TiberiuFasole):

Si ce vorbe? Legate de ce?
Ce ai vrea sa schimbi mai exact? :-

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Yoy,yoy,yoy, simt iubirea mami! :************** hehe

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Puiutule... happy
Promite-i lu' mami ca tu nu vei fi trista. puppy dog eyes

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Prea tarziu, de ce nu mi-ai spus mai devreme. Azi am fost toata ziua suparata si agitata si de toate crying

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

De acum inainte atunci...
Care a fost motivul supararii tale? sad

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Ok mami, de acum inainte promit ca incerc sa nu fiu suparata.
As vrea ca ai mei sa imi intalneasca oficial prietenul dar ei nu stiu ca el e un fel de "huligan"(hai sa zicem huligan, desi e prea putin spus, dar jur ca cu mine se poarta foarte frumos si are grija de mine s.a.m.d). Nu stiu daca la sfarsit ma vor mai lasa sa ies cu el...sunt mai agitata decat prietenul meu crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Educatia oamenilor.
Pentru ca vad prosti care iau totul in ras.
De exemplu, am vazut oameni care erau la o inmormantare si in loc sa stea linistiti faceau glume proaste pe baza decesului sau a familiei.

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Cu timpul se vor rezolva toate. Daca el chiar te iubeste si tu chiar il iubesti, demonstreaza-le parintilor tai ca el este cel care te merita. Insa daca ai indoieli in privinta iubirii pe care ti-o poarta sau in privinta viitorului vostru impreuna, nu te grabi sa faci acest pas. Mai testeaza-l.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Exact...Insa oricat de mult am dori o schimbare, nu o putem produce atata timp cat predomina persoanele inchise la minte, ce nu pot intelege ideea de nou si de bine chiar.

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu am cum sa il mai testez. Ignoara toate fetele de la scoala care se dau la el, si daca sunt eu acolo si daca nu. Unei fete chiar i-a turnat suc in cap deoarece a zis ceva rau de mine(daca eram acolo nu il lasam, dar eram bolnava deci nu am fost la scoala si o prietena mi-a povestit). Eu nu am indolieli dar si tatii mei sunt mai protectivi decat e necesar, imi e frica de ce vor zice ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu neaparat ideea de nou.
Nu trebuie sa fii chiar atat de destept ca sa stii cand trebuie sa taci sau ce nu trebuie sa vorbesti.

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Chiar si asa, tot trebuie sa ai grija. Nu fi niciodata prea deschisa cu el (nici macar daca va veti casatori laughing ). Tot ce ii zici poate fi folosit in potriva ta mai tarziu.
Daca parintii tai is protectivi, ai un mare noroc. Ei il pot citi mult mai bine si sa te ajute.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Da...Bine. Dar totusi trebuie sa fi cat de cat stabil mental ca sa poti face cinste societatii (sau macar sa nu o faci de ras).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Vezi ca multi golani s-au schimbat datorita fetelor cuminti smug.

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Sigur unul dintre ei il va interoga la greu si vor avea discutia "aia" cu el. Acum am si frati mai mari, si aia sunt protectivi, zici ca sunt papusa din aia de portelan, china doll. Sunt printesa casei si nu imi place, sunt eu singura fata din toata casa ce naiba laughing

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Si multe fete cuminti datorita golanilor...:/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

A,da.
Aici ai dreptate.

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Instruieste-l bine inainte ca sa nu o dea-n bara laughing