| KillMePlease a întrebat:

Ati schimba ceva la lumea in care traim?
Daca da, ce si de ce?

68 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Mai multă natură.

| OldSoul a răspuns:

Da, oameni, sau cel putin mentalitatea lor, restul ar veni de la sine.

| AirănMeidăn a răspuns:

faptul ca internetul costa

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Daca as putea as face-o, dar nu pot.
Deci as schimba in primul rand comportamentul oamenilor. Toți sa fie mai buni. Aș schimba alte 100 de chestii dar... Mi-e lene sa scriuuu

Răspuns utilizator avertizat
| LaughingKarima a răspuns:

As schimba o gramada de chestii. Deja stii cum vreau eu sa fie lumea, ti-am zis la faza cu secreta viziune a viitorului pe care doar tu trebuie sa o stii.

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Imi aduc aminte...Ce vremuri...sad *vorbesc serios acum, din mai multe puncte de vedere* day dreaming rolling eyes broken heart

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Te-ai suparat mami? crying

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Nu, eram deja suparata...happy Dar nu pe tine, puiut

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Da de ce e mami suparata? Pe cine trebuie sa omor? happy

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Nu trebuie sa omori pe nimeni. Nu asta este solutia...happy
Am si eu supararile mele (se inmultesc pe zi ce trece... dar daca asta-i cursul vietii mele, nu am ce face)

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Atunci sper sa iti treaca supararea mami! Stii ca puiutul te iubeste nu? :********************************

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

... happy
Acum stiu. puppy dog eyes
Si mamica isi iubeste puiutul.

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Yoy,yoy,yoy, simt iubirea mami! :************** hehe

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Puiutule... happy
Promite-i lu' mami ca tu nu vei fi trista. puppy dog eyes

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Prea tarziu, de ce nu mi-ai spus mai devreme. Azi am fost toata ziua suparata si agitata si de toate crying

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

De acum inainte atunci...
Care a fost motivul supararii tale? sad

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Ok mami, de acum inainte promit ca incerc sa nu fiu suparata.
As vrea ca ai mei sa imi intalneasca oficial prietenul dar ei nu stiu ca el e un fel de "huligan"(hai sa zicem huligan, desi e prea putin spus, dar jur ca cu mine se poarta foarte frumos si are grija de mine s.a.m.d). Nu stiu daca la sfarsit ma vor mai lasa sa ies cu el...sunt mai agitata decat prietenul meu crying

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Cu timpul se vor rezolva toate. Daca el chiar te iubeste si tu chiar il iubesti, demonstreaza-le parintilor tai ca el este cel care te merita. Insa daca ai indoieli in privinta iubirii pe care ti-o poarta sau in privinta viitorului vostru impreuna, nu te grabi sa faci acest pas. Mai testeaza-l.

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu am cum sa il mai testez. Ignoara toate fetele de la scoala care se dau la el, si daca sunt eu acolo si daca nu. Unei fete chiar i-a turnat suc in cap deoarece a zis ceva rau de mine(daca eram acolo nu il lasam, dar eram bolnava deci nu am fost la scoala si o prietena mi-a povestit). Eu nu am indolieli dar si tatii mei sunt mai protectivi decat e necesar, imi e frica de ce vor zice ei.

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Chiar si asa, tot trebuie sa ai grija. Nu fi niciodata prea deschisa cu el (nici macar daca va veti casatori laughing ). Tot ce ii zici poate fi folosit in potriva ta mai tarziu.
Daca parintii tai is protectivi, ai un mare noroc. Ei il pot citi mult mai bine si sa te ajute.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Vezi ca multi golani s-au schimbat datorita fetelor cuminti smug.

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Sigur unul dintre ei il va interoga la greu si vor avea discutia "aia" cu el. Acum am si frati mai mari, si aia sunt protectivi, zici ca sunt papusa din aia de portelan, china doll. Sunt printesa casei si nu imi place, sunt eu singura fata din toata casa ce naiba laughing

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Si multe fete cuminti datorita golanilor...:/

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Instruieste-l bine inainte ca sa nu o dea-n bara laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

A 2 oara cand ai dreptate.
Dar daca fata e desteapta si cu "capul pe umeri" va ramane in continuare cuminte smug.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Adevarat...
Insa in ultima vreme unele fete pot fi prostite foarte usor...:/

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact! Vezi, cineva care intelege, desi si golan e destul de putin spus. Stii baietii aia rai din filme? Asa sunt si in realitate, cel putin unde locuiesc eu, si nu vorbesc de fake-uri. Dar ma simt dintr-o data mandra ca l-am schimbat, multumesc :*

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Il i-au si ii fac instructia! laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Totusi,cum a zis si Killy, ai grija, nu-i spune totul fiindca poate fi si impotriva ta.
Si iti mai spun ceva ce te-ar putea supara :
O data si o data o sa va despartiti, asa-i dragostea adolescentinta, nu garanta pentru el.

P.S : E baiatul din poza ta de profil?

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu, stiu, insa o sa dureze totusi ceva timp relatia. Doar eu stiu cate a facut pentru mine intr-un timp atat de scurt.
Si da, el e. Numele lui e Amias(i se spune si Kris, dar nu intreba de ce, nici eu nu stiu)

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Ma, arata bine laughing Nimic de zis. La fel si tu.
Va sta bine. Nu prea are fata de golan.
Si ce lucruri rele face? Fumeaza, se drogheaza, fura?

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa-i ca nu are fata de golan?! Si eu cand l-am vazut prima data eram ceva gen "ce dragut e baiatul" si cand colo el cu motorul la scoala, pentru ca de ce nu? Si se batea cu nu stiu ce baiat pentru ca de ce nu? Si ii spune profesoarei de spaniola "c*rva" in fata pentru ca de ce nu?
Face cam multe, dar nu fura iar de fumat langa mine nu fumeaza(nu suport fumul de tigara, pur si simplu, si de cand i-am spus nu mai fumeaza langa mine). In rest stiu ca in trecut s-a drogat, fumeaza, se bate, face chiar prea multe, asa ca mai bine lasa-o asa laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Orice baiat se bate la scoala, cu fumatul...Multi incearca thinking
Restul... Niste lucruri prea rele.
Nu te amagi singura, nu garanta pentru altul si nu te baza pe altul niciodata.
Refuza orice fel de lucru pe care acum il crezi rau.
A, si inca ceva, nu te umili si nu cauta atentie.
De curiozitate, cati ani aveti fiecare?

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am 16, el are 17.

Răspuns utilizator avertizat
| KillMePlease explică (pentru SuckDreamLoveH):

Si crezi ca vei reusi sa schimbi ceva cu planul tau minunat? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Ai nevoie de ajutor?

| LaughingKarima a răspuns (pentru KillMePlease):

Da, sa stii ca mi-ar prinde bine niste ajutor

| KillMePlease explică (pentru LaughingKarima):

Atunci cu ce te pot ajuta? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Mama,frate,"totalitarism" scrie pe fruntea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| TiberiuFasole a răspuns:

Oamenii.

| KillMePlease explică (pentru TiberiuFasole):

Ai schimba efectiv oamenii (adica i-ai inlocui cu altii) sau ai schimba felul lor de a gandi si modul in care exprima ceea ce gandesc?

| TiberiuFasole a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu ii pot schimba, dar daca as putea, as incerca prin niste vorbe sa le zic, ei neputand sa imi faca nimic.

| KillMePlease explică (pentru TiberiuFasole):

Si ce vorbe? Legate de ce?
Ce ai vrea sa schimbi mai exact? :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Educatia oamenilor.
Pentru ca vad prosti care iau totul in ras.
De exemplu, am vazut oameni care erau la o inmormantare si in loc sa stea linistiti faceau glume proaste pe baza decesului sau a familiei.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Exact...Insa oricat de mult am dori o schimbare, nu o putem produce atata timp cat predomina persoanele inchise la minte, ce nu pot intelege ideea de nou si de bine chiar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu neaparat ideea de nou.
Nu trebuie sa fii chiar atat de destept ca sa stii cand trebuie sa taci sau ce nu trebuie sa vorbesti.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Da...Bine. Dar totusi trebuie sa fi cat de cat stabil mental ca sa poti face cinste societatii (sau macar sa nu o faci de ras).

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

A,da.
Aici ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș elimina foarte mulți indivizi din ea. Oamenii definesc lumea în care trăim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia oamenilor si incorectitudinea fata de cei care se zbat sa ajungă ceva in viată sa-si castige banii necesari vietii.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Ce-s ma cu intrebarilea astea?

| KillMePlease explică (pentru Anonima0000000000):

Is niste simple intrebari.
Vezi ceva complicat in ele, fetita unicorn?laughing))

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru KillMePlease):

Gata stiu cum ii cheama pe copii vasilicai:Ionelusi, Ghita jr, si Vaslica jr:333

| KillMePlease explică (pentru Anonima0000000000):

Okay, okay. Sa-i traiasca copiii acelei,, Vasilica'' worried

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru KillMePlease):

Sa cresti mica

| KillMePlease explică (pentru Anonima0000000000):

Alta replica expirata. :-\

| kiri11 a răspuns:

Sistemul, mentalitate, disparitia institutilor de manipulare si a banilor laughing TOT!

| Scintilla a răspuns:

Da,as schimba multe la aceasta lume,pentru ca s-a ajuns mult prea departe si pentru ca am ajuns intr-un punct in care nu se mai face diferenta intre copii si oamenii in masura sa ia decizii. Daca as putea as schimba oamenii,in general copii care nu mai tin cont de educatie,de respect,de responsabilitate, de cei din jur dar cel mai important de propriul viitor. As schimba modul de trai din ziua de azi, as face in asa fel incat sa nu mai existe oameni neajutorati si oropsiti de soarta, oamenii batjocoriti, munciti ca pe hotii de cai pentru o mana de bani.

| ălacumarfa a răspuns:

Da, calculatorul meu, pardon tractorul

| Fluflosenie a răspuns:

Cred ca anumiti conducatori care nu fac mai mult decat sa ne aduca in saracie pe noi ceilalti sau as schimba intr-un fel distribuirea banilor. Adica ma refer la faptul ca sunt atat de multe persoane care nici nu mai stiu pe ce sa irosesca bani si atat de multi oameni care sufera de foame. Sau as schimba ceva la biserici. As obliga fiecare biserica sa doneze 3% din castiguri populatiei sarace, cersetorilor, spitalelor, orfanilor, celor care sufera de foame, etc. happy

| Anonim8542065431139 a răspuns:

Totul. Toata societate asta de ****. E indeajuns doar sa-mi povesteasca colega mea fara un ochi ce a patit toata viata ei si ce pateste in continuare. E indeajuns sa-mi spuna cea mai buna prietena a mea, care a fost abandonata, ce pateste cu bunica ei zi de zi, care nu o iubeste deloc. E indeajuns sa ma uit in trecutul meu si sa ma uit doar la colegii/"prietenii"/societatea in general cum isi bateau joc de faptul ca eram o persoana slaba. E indeajuns sa ma uit la toate astea ca sa urasc societatea.

| Stoian_Vlad_1988 a răspuns:

Amazing! I just got 3500 RP code for totally FREE! Come and download code too

>> http://RiotPoint.eu/