| iri a întrebat:

Ati vazut New Moon? Ce parere aveti despre film? Eu l-am vazut mai-nainte si mi s-a parut super-fain, insa cartea este ceva mai interesanta. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Piscotel a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tine. Filmul este bun, insa cartea este mult mai buna.
Bine, avand in vedere multimea de detalii din carte cred ca le era greu sa o concentreze intr-o ora si ceva de film.
Oricum, foarte buni actorii, efectele...cat despre soundtrack...genial!

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Filmul este nemaipomenit insa cartea este fantastica. Dupa cum spune si AdaPiscot, in orice film din motive logice sunt nevoiti sa taie unele faze interesante.

| arysa a răspuns:

Cea mai tare faza din cartea mi s-a parut aia cand scria Octombrie pagina goala, noiembrie pagina goala, etc si nu mi-a placut cum a fost transpusa asta in film. Cartea a fost mult mai buna decat filmul. Parca in film nu era o actiune explicita, se intampla ceva apoi altceva, nu stiu cat as fi inteles daca nu as fi citit cartea.

| Nic a răspuns:

Da.Cred ca este putin exagerat in unele momente. Exemplu:Cosmarurile si urletele Bellei.
Si pe alocuri a fost destul de plictisitor, prea multe faze si texte previzibile, parerea mea happy

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Mie-mi place foarte mult.big grin

| motzata a răspuns:

N-am citit cartea dar e sooooopeeeeeerrrrr filmul. mi-a placut l nebunie... l-am vaz d 6 ori:d