| chiftelutacrocanta a întrebat:

Atunci cand sunt trist am observat ca ma uit la partile rele ale oamenilor si atunci cand sunt fericit ma uit la partile bune ale oamenilor.Nu stiu daca partile acelea sunt bune sau rele sau doar eu le vad asa.Creierul omului isi formeaza singur parerile bune sau rele despre oameni in functie de starea in care se afla?

2 răspunsuri:
| August99 a răspuns:

Hmm... mie nu mi se intampla asta

| Claudiu1905 a răspuns:

Cand faci o noua observatie analizeaz-o putin si apoi uit-o, astfel o pasezi subconstientului care o va avea in grija, pastrare, imbunatatire si utilizare. Iar tu relaxeazate, gandeste-te la ce prostii vrei, nu pierzi nimic. Dimpotriva, o minte relaxata va fi mult mai pregatita pentru noi observatii.
Cat despre oameni, de, oameni, nu te astepta la prea mult, ei vor sa fie buni dar nu prea le reuseste. In fine, si noi suntem oameni si le avem pe ale noastre, daca nu avem aceleasi defecte ca ceilalti nu inseamna ca nu avem defecte