| SaveTheNature a întrebat:

Atunci cand te uiti la TV? ce anume urmaresti mai mult?

- Stirile?

-Emisiuni mondene si de scandal. (Un show Pacatos,Acces Direct,Can Can,Farse tv etc)

Emsiuni cu personaje fictive( Fata lu Tata, Ochii din Umbra,Tradati in dragoste etc)

-Filme.

-Emisiuni concurs? Vocea Romaniei,xFactor,Romanii au talent, Master Chef., Miss fata de la tara, Schimb de mame.

-Emisiuni de interes national - Romania te iubesc, Asta-i Romania, 20 de ani, In premiera -cu Carmen Avram, Sinteza Zilei, In Gura Presei.

-Muzica

-Desene Animate

-Emisiuni de clutura generala gen Discovery si National Geografic.

Nu e un sondJ. Sunt curios la ce se uita lumea la tv.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În rarele momente când aprind televizorul mă uit la emisiuni de interes național, de cultură generală și la știri. În rest, găsesc tot ce îmi satisface nevoile de cunoaștere și divertisment pe internet.

| mgtow a răspuns:

Mai mult la stiri.

| luiza a răspuns:

Ma uit la stiri si pe emisiuni gen Discovery si National Geografic.

| Nordic a răspuns:

Nu mă uit la TV. Ştirile şi presa nu sunt adevărate în totalitate, poate doar 70% şi mai nou au rolul de a spăla creierii populaţiei.

Desenele animate nu mai sunt cum au fost mai de mult.

Emisiuni cu personaje fictive şi de scandal sunt ca să distragă atenţia oamenilor de la ceea ce se întâmpla în jur şi în primul rând sunt foarte ieftine şi penibile.

Emisiunile de concurs sunt ok, dar tot nu ma uit la TV ca nu-mi stârnesc interesul.

Muzică nu pentru că muzica modernă e un mare rahat.

Discovery şi National Geographic sunt canale foarte bune.

Iar emisiunile de interes naţional...de parcă nu ştim cum e ţara deja.

| Liviu_2019 a răspuns:

Cele mai vizionate sunt cele tabloidizate de scandal, cifrele asta spun. Chiar am citit un articol in Forbes care arata faptul ca televiziunile fac cei mai multi bani din publicitate in timpul difuzarii acelor emisiuni.
Dar ca sa iti spun la ce ma uit eu. La meciuribig grin.

| Wøodenpints a răspuns:

Eu nu prea mă uit la TV. Când mă uit, mă uit mai mult pe discovery şi dacă e vreun film pe care mi-e lene să-l downloadez.