| anonim_4396 a întrebat:

Aveti un frate sau o sora cu multi ani mai mare ca voi? cum va intelegeti avand in vedere diferenta?

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu,am doar o soră mai mică, dar mi-aș dormi un frate mai mare cu vreo 3-4 ani decât mine. happy
Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o soră, diferență de 12 ani între noi.
La început mi-am dorit-o, dar a devenit groaznic, nu e docilă deloc și e și foarte rea. Îți trebuie multă răbdare, să faci sacrificii. Printre ele, unul din cele mai urâte este să îți pui lacăt pe tot, dacă vrei să ai lucrurile alea intacte și nefolosite.
Unor persoane le apare gelozia, dar la mine nu a fost cazul.
Pentru cel mic e cel mai bine, poate să aibă ceva de învățat de la cineva cu mentalitate asemănătoare, îndrumată cât timp nu se pot ocupa părinții suficient.
Totuși, pentru mine, fiind mai mare, e o povară. Nu-s cea mai jucăușă, tolerantă și nici cea mai calmă persoană din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am mai mari decat mine, dar mi-as fi dorit foarte mult si sunt sigur ca ne-am fi inteles foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te intereseaza

| ellaells a răspuns:

Am un frate cu 4 ani mai mare happy da, ne intelegem bine dar cand eram mici nu exista zi sa nu ne certam. asa e peste tot si odata cu anii se schimba si persoanele.

| ALEX2402 a răspuns:

Eu am un frate mai mare si ne intelegen ca orice frati: ne certam si enervam reciproc dar cand avem o problema cu siguranta suntem alaturi unul de celalalt

| ɴιcoleтα a răspuns:

Aproximativ bine happy. Neintelegerile se gasesc la orice pas