| anonim_4396 a întrebat:

Aveti vreo porecla cu care ca alinta iubitul/iubita, parintii sau prietenii? Cum ati dobandit-o?

27 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Chiar ¨Nony¨. vroia sa fie un Ionut intors, dar nu prea a iesit tongue. dar imi place si asta.Mama a fost cu ideea cand eram mic si dragalashbatting eyelashes

| adyth a răspuns:

Duah...ai mei de mica ma striga Ady.probabil ca de la numele meu (Adelina) sau pentru faptul ca eram.si inca mai sunt un pic baietzoasa laughing
Prietenii mei din afara imi spun Adyth. m-am gandit ca e o varianta englezeasca buna a actualului "Ady"hee hee
nu e cine stie ce porecla...alint poate.

| Ellena a răspuns:

Dahee heehee hee
"Fulga"...nu pot sa povestesc cum am dobandit-o pentru ca e cam mult... dar mie imi placewinking
aceiasi intrebare pentru tine!

| AndrusKanu a răspuns:

Păi taică-miu mai mă striga Andruşcane, şi pam pam, mi-a plăcut şi l-am modificat eu puţin în AndrusKanu... laughing
Nu mă strigă toţi aşa, dar o parte, da...hee hee

| Bishop a răspuns:

De un timp un prieten imi spune "Lady" si imi place laughing iar eu ii zic lui "Man" big grin
Iar mama, matusa si unchiu' imi mai zic cateodata "Pufuletz" "Pufy"sau "Puf" blushing laughing

| alexuzha a răspuns:

Pai eu porecla mamai mele data de mine si de verisoara mea e siliconata pentru ca are sani mari si din acea ai ma spunem si audii q7 pntru ca e super misto masina i atunci neam gandit ca putem sa ai spunem asalaughinglaughing

| Ben. a răspuns:

Cand eram mic, tovarasii mei imi ziceau "pink". de la pink panther.aducem un pic la alura.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Mama imi spune :-Pupi:eram de mica pupacioasa...nu-mi lasam familia linistita...mergeam la fiecare sa ii pup.si asteptam pupicul inapoi.
-Dulceata: mama cand ma suna nu stie saluta decat "ce faci pupi/puiu/dulceata?". Cand imi spune dulceata...mereu se nimereste sa fie liniste in jurul meu, iar cu mine sa fie inca cativa prieteni ce sa se abtina din ras cand o aud pe mama ca imi spune dulceata. Sincer...nu stiu de la ce vine.Probabil eram dulce cand eram mica laughing
Puiu- pentru ca asa imi spune si tata.
Tata imi spune Puiu sau Scartzu`(cand eram mica...ma smiorcaiam cum nu-mi convenea ceva)
Prietenii apropiati imi spun Moni. Exista cateva persoane ce imi spun Pupi...pentru ca stau prost cu memoria si uita mereu cum ma cheama.Vazandu-ma in lista lor de mess drept "pupi mik"...imi spun pupi ca li mai la indemana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ellena01, mie-mi zic ai mei si prietenii "Gropitza", din cauza ca atunci cand rad am gropite in obraji.ma cam enerveaza faza, cand si alte persoane sunt de fata. Dar asta e, multi colegi sau prieteni ma au ca "gropitza" in agenda mobilului laughing pana si diriginta imi zice asa cateodata. Parintii mai imi zic si "tzuca", fiindca si eu eram pupacioasa cand eram mai mica

| Puiutz a răspuns:

Am mai multe:d...de exemplu prietena mea cea mai buna imi spune "albinutza" laughing).pentru ca zice ca sunt harnica si plina de viata:d. da sincer imi placelove struck.

daniela
| daniela a răspuns:

Mama imi spune miti pentru ca atunci cand eram mica ma pisiceam ca o mata.

| iulia_5454 a răspuns:

Iubi meu imi spune somnorila cu toate ca nu sunt somnoroasa(la inceput ma mai suparam cand imi zicea asa dar acum m-am obisnuit)

| cioco1tweety a răspuns:

hee hee. da' inca cate ambig grin.sa inceplaughing
ingeras, isa, is, ciocolata, pisi(pe asta nu o suport), lary, fatalaughing(asa m-a strigat unu mai de mult pe strada si apoi prietenii au facut mistolaughing ).si parca mai erau. da' le-am uitatlaughing

| rainlover a răspuns:

Pina la virsta de 7 ani... m-au sufocat cu "Maricica " fir-ar...
In prezent verisorii mei iubiti ma mai numesc "Margiolitza"
Iar prietenii imi zic "Mimi"- de la Maria...

| Nastia a răspuns:

Onuta, ...si imi place mult pentru ca ma numesc oana

Răspuns utilizator avertizat
| Diva a răspuns:

Bubu asa mi-au spus ai mei de cand eram mica

| Klara a răspuns:

Mamaie imi zice....ingerasule.
straight facestraight face
angry
x(

| xu a răspuns:

Pai prietenii(unii) imi spun XU (alexandra->aleXUtza)porecla provenita de la oana(o colega)tot de la ea:sury, xury. un alt pr:mama soacralaughing o pr:mamalaughing[mama soacra si mama... din vorbitu pe mess bla bla). familia (aproape toata familia)imi spun ala de 2 ani cand avea verisoara mea cam 1 anishor si incepea sa vorbeasca(neputand sa-mi spuna alexandra sau ale)cu toate ca acum are 3 ani, si poate sa-mi spuna alexandra, asa sa obisnuit...si toti ma "alinta"(din familie)asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...prima mea porecla a fost Coco...si inca ma mai striga prietenii asa, bineinteles porecla capatata de la mama si tata pe cand eram mic...sincer nu stiu cum de le-a venit sa ma strige asa pentru ca pe mine ma cheama Cosmin thinking si alta e de la prietena mea care imi spune Dreamer [ imi place sa visez...big grin]...

app... ce credeti.cum vi se pare porecla Cocorolling on the floor

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dahee hee Prietenii imi sp Pinky.Vine de la roz laughing Pt ca intr-o zi m-am imbracat din cap pana in picioare in roz happyPana si cerceii mei erau roz laughing

| FoXy a răspuns:

Pai sa vedemlaughing prietena cea mai buna imi spune foxy iar ceilalti prieteni imi spun gagautzalaughing.
bye:*

| DarKJoKeR a răspuns:

Mi se zice,, magicianule'' pentru ca unul din hobbyurile mele e iluzionismul.Sau,, chitaristu'' pentru ca altu e chitaralaughing.sau,, artistule'' ca desenz...etclaughing

| muah:* a răspuns:

Da...pestoaica mea.pentru k sunt in zodia pesti, si epure...pentru k dupa cum spune el asa de scump arat si eu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai mie toti imi zic boo ( se citeste bu) de la faptul ca, canderam mica purtam chilotei cu buline. apoi au inceputsa imi zica bulina- bulinata-boo. si asa mi-a ramas

| danukck a răspuns:

Mda in generala mi se spunea pesteoh go on.glm de imbecili x( dar ce bataie isi luau dupa scoalarolling on the floorlaughinglaughingrolling on the floor.