| Nécromancie a întrebat:

Ba au aparut "satanistii" pe TPU.
va credeti mai tru daca puneti 666 sau alte c a ca t u r i la nume?
voi nu credeti in dumnezeu da' credeti in satan? pai daca nu exista unu e clar ca nu exista nici celalalt.
pe cine credeti ca impresionati?happy
sunteti jalnici, fratehappy. nu am nimic cu cei care nu cred in dumnezeu.nici eu nu cred ba, nu am dovezi ca el exista. dar uitati-va la voi. va faceti cont pe TPU sa ne aratati noua ca voi nu credeti? cui ii pasa?happy

voi, satanisti virtuali si tru. hai comentati putin.:*

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cu postarea ta instigi la cearta.Fiecare avem dreptul sa ne punem orice fel de nume de la Justin Biberon si pana la Zeus, Afrodita si mai stiu eu cine.Eu nu ma uit la nume, ma uit la raspuns. Poate sa cheme si Satana666-baietel smecherit daca mie imi place raspunsul tau iti dau funda si gata.Sa mai zica careva ca sunt subiectivaphbbbbt

| Vizitiul a răspuns:

Dar care-i problema ta? Care-i smenul cu apelativele userilor? Vezi-ti de treaba ta. Ai dorit sa isti litigii pe site, dar nu stiu, daca te ia cineva in seama.
Nu ne judeca pe noi ca suntem jalnici, demonstreaza-ti ca esti inteligenta si doresti a evita cearta. Nu stiu de ce dracu' te iei de ceea ce cred unii oameni!? E dreptul lor sa creada in ce vor!

HepHap
| HepHap a răspuns:

Eu cred ca pe tine nu te deranjeaza teribilismul lor, ci lipsa de stil, amatorismul. Uita-te la tine de exemplu, ce poza death, ce nume de Larousse, practici magia neagra si conversezi cu globul de cristal, normal ca cacaciosii astia iti fac rasa de ras. Nu uita: U got the Style, ei sunt kitschy, tu esti witchy!

| Dmonik a răspuns:

Daca nu cred in Dumnezeu, nu e absolut obligatoriu sa cred in satana. Aici ai gresit!
In al doilea rand, un nick e un nick, iar in spatele lui se poate ascunde un semidoct sau o persoana sclipitoare, nu poti judeca dupa aparente ca acestea, cum este nickname-ul.
Apropo, dar tu, care ne-ai apelat cu "Ba!", despre tine ce sa credem?

| Armyanka a răspuns:

Eu cred în Dumnezeu.

Un barbat s-a dus la frizer sa se tunda si sa se barbiereasca. In timp ce frizerul il tundea si-l barbierea, au inceput sa stea de vorba. Au vorbit pe multe si diferite subiecte, si, la un moment dat a venit vorba despre Dumnezeu. Atunci barbierul spuse:

Eu nu cred ca exista Dumnezeu

De ce spui asta? - intreba clientul.

Ei bine, nu trebuie decat sa iesi pe strada si ai sa vezi ca Dumnezeu nu exista. Spune-mi: daca Dumenzeu ar exista, ar mai fi atatia oameni bolnavi? Ar mai fi copii abandonati? Daca Dumnezeu ar exista, nu ar mai fi atata suferinta si durere. Nu pot sa cred ca un Dumnezeu iubitor ar permite toate lucrurile astea.

Clientul se gandi pentru o clipa, dar nu-i raspunse barbierului pentru ca nu voia sa starneasca o cearta cu acesta. Barbierul isi termina treaba si clientul iesi afara din frizerie. Cand ajunse in strada, clientul vazu un om cu haine murdare, par lung si incalcit, si cu o barba lunga. Arata neingrijit. Atunci clientul se intoarse in frizerie si ii zise barbierului:

Stii ceva? Barbierii nu exista!

Cum poti spune asa ceva? intreba surprins barbierul. Eu sunt aici, si sunt barbier. Tocmai mi-am facut treaba: te-am tuns si te-am barbierit pe tine!

Nu! exclama clientul. Barbierii nu exista pentru ca daca ar exista, nu ar mai fi oameni cu parul lung si neingrijit si cu barbile netunse, ca omul de afara.

A! Ba barbierii exista! Dar asta se intampla cand oamenii nu vin la mine!

„Exact!" zise clientul. Tocmai asta e! Si Dumnezeu exista! Asa se intmpla cand oamenii nu merg la El si nu-si intorc privirile spre El ca sa fie ajutati. De aceea exista atat de multa suferinta si durere in lume

| LenaCresida a răspuns:

Dragul meu, imi spui mie povesti ca nu stiu care ii satanist, cannd tu ai la profil poza asta?! ce-i asta? iti dai seama ce pacat catre Dumnezeu? straight face

| Nécromancie explică:

@androgin. din moment ce ai raspuns intrebarii mele eu zic ca m-ai bagat in seama.happysi pana la urma e dreptul meu sa ma iau de ceea ce cred altii(daca m-am luat). ai 666 la nume? ce te agiti atat? toti copii mai nou cred in satan si se dau smecheri pe net.vine satan si ma fu*te la noapte daca mai intreb ceva pe TPU'. sad a, si ti se pare ca ma cert?happy

| Nécromancie explică:

@netrezit ai dreptatehappy. iar despre mine credeti ce vreti, chiar nu-mi pasa.

@hephap.crezi gresithappy! ma deranjeaza ca majoritatea se dau ce nu sunt.ma deranjeaza falsitatea.huh,ironic.da,sunt o vrajitoare. o sa va transform in broaste.