| Elena23_7421 a întrebat:

Branza feta este buna intr-o cura de slabire? Ingrasa?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Branza feta contine multa grasime, nu e buna intr-o cura de slabire. Cand tii cura de slabire, ai voie sa mananci numai lactate degresate: lapte degresat, branza dietetica de vaci, iaurt degresat.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Da, are 75 de calorii.

| cripistinna a răspuns:

Nu e buna deloc.Mai bine branza sau cas.

| MyAcountx a răspuns:

Da.Ingrasa,este facuta din soia.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar ingrasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BUNA,
EU STIU CA INGRASA... CONTINE 30-60% grasime
Eu cam la 4 luni dupa ce am nascut (din pacate la 2 saptamana dupa ce am nascut a disparut lactatia ) am tinut un regim disociat ...si sincer am slabit...
Am mancat o zi lactate cu grasime 0 % sau,,, cat mai putina grasime
o zi legume
o zi carne la gratar
o zi peste
si tot asa
Incearca sa limitezi pe cat posibil consumul de sare si zahar!
BAFTA MULTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Branza este bogata in proteina si carbohidrati, ceea ce inseamna ca ingrasa, dar este indicata intr-o alimentatie sanatoasa. Nu calitatea este problema, ci cantitatea. Mananci putin, asimilezi putin.Ps ma refer la branza cu cantitatea, asa ca nu te infometa.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Branza feta ingrasa sa stii....pentru o cura de slabire reusita cauta si tu retete pe net ca gasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este buna

| zburatoarea a răspuns:

E un dezastru pentru organism, mai conteaza daca ingrasa? E plina de grasimi animale, total nocive pentru corp si are o gramad de clorura de sodiu ( a se citi otrava alba). Asa ca manaca linstita daca vrei sa ai la 30 de ani hipertensiune si predispozitie la infarct, s. a. m. d.

| uzzywood a răspuns:

Emmm de obicei daca vrei cura de slabire n-ar trebuie sa mananci lactate si toate chestiile astea.