| CassiusAlexander a întrebat:

Bulgaria și Croația vor avea moneda Euro din 2024.
România ce păzește?!

3 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Sper că păzeste leul fiindcă decizia de a trece pe euro este una cat se poate de idioată și oricine știe un pic de economie poate sa-ti zica asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a adopta euro e nevoie de o economie decenta si stabila, Croatia indeplineste acest criteriu fiind cu mult peste restul tariilor balcanice Bulgaria ca si Romania nu se prea incadreaza la cerinte

| MValentin a răspuns:

Economic in prim plan nu este pregătită. Plus ca e un oarecare beneficiu, nu o să mai găsești tu paine la 30 centi