| orika a întrebat:

am 13 ani si 1.80 inaltime
ce ar trebui sa fac ca sa nu mai cresc

3 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

1, 80 la 13 ani? interesant. dupa varsta de 18 ani nu mai cresti. faci bascket? daca da lasa-te de meserie. eu am 17 ani jumate si am 1, 77. n-am mai crescut de la 16 ani. ceva nu e in regula.mergi la un medic ceva.bafta.funda?

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Nu prea poti face ceva pentru a opri cresterea in inaltime. Poate sunt si parintii tai inalti sau vreo ruda si semeni cu ei. Daca nu, probabil ai vreo glanda care secreta prea multi hormoni, o dereglare la hipofiza, tiroida.habar n-am. Daca crezi ca, cresterea e exagerata consulta un medic endocrinolog. El va sti ce ai.

:*

| yoyo_2588 a răspuns:

Du-te la endocrinolog o sa-ti dea medicamente sa-ti stopeze cresterea!