| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa imi fac un tatuaj pe incheietura mainii stangi. Ce parere aveti in general despre tatuaje la fete?

14 răspunsuri:
| Mary1904 a răspuns:

Smecher. Si eu vreau sa imi fac unul, dar astept sa mai cresc putin. Ai ales gresit categoria insa. Bafta!

| neutrino a răspuns:

Impresie negativa. Poti iesi in evidenta cu personalitatea ta, nu prin tatuaje.

| AleXMs1 a răspuns:

Eu
sint de acord cu neutrino

| Felys a răspuns:

Nu vei avea toata viata 17 ani, in timp gusturile se mai schimba, pun pariu cu tine ca daca tu iti faci acum un tatuaj, oriunde si orice model, peste 10 ani cu siguranta iti va pare rau, daca iti plac asa mult fa-ti din alea care se curata la primul spalat si le poti schimba unde si cand vrei, dar sfatul meu e sa nu iti faci permanent ca nu e cazul

| Chamberlin a răspuns:

Nu cred ca vei fi mai frumoasa cu un tatuaj la incheietura de la mana.

| ღDeeiuMeowMiauღ a răspuns:

Conteaza sa te simti bine in pielea ta. Daca iti place, fa-ti. Succes!

| queenofsaigon a răspuns:

Dacă vrei o carieră în politică, relații publice, chestii de genul poți să-ți iei gândul.

Și eu am vrut să îmi fac pe mână, dar m-am decis că e mai bine pe picior, unde e mai puțin vizibil.

Aaa, și va trebui să mergi să îl refaci destul de des dacă îl faci pe mână. Se estompează și arată nasol, dar dacă vrei neapărat, go for it.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Nu judec dupa aparente, am fost un USA si crede-ma o gramada de oameni au tatuaje si sunt painea lui Dumnezeu, aicea este o chestie de parerile fiecaruia, mie unu imi este indiferent.

| AnonimSpinit a răspuns:

Parerea mea este ca este o chestie cool sa vezi asa ceva la o fata. Dar acuma conteaza ceea ce o sa iti faci happy!

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru neutrino):

Pai daca are tatuaj inseamna ca nu mai poate iesi in evidenta cu personalitatea ei? Uita-te ca incepit usor usot sa crezi in "perfectiunea" omului comun de societate care nu se deosebeste si nu gandeste cu nimic mai mult ca altu, care se limiteaza doar la chestiile de baza.

| neutrino a răspuns (pentru neutrino):

Fiecare avem o parere, nu trebuie sa corespunda cu a ta, dar si tu trebuie sa o respecti. O seara buna.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Niciodata nu am inteles oamenii astia care vor sa-si mazgaleasca corpul cu toate prostiile.La sfarsit regreta, toti regreta.

| HardCore7750 a răspuns:

Ceva de fete... o steluta, o inimioara, ceva micut, nu mari cat sa se considere TABU
Toate cele bune

| PedoBarbie a răspuns:

Tare.