| MgtfDinamo a întrebat:

Am citit azi un zvon pe internet despre serialul de pe Disney Channel, Phineas si Ferb. Cica ar fi facut dupa o poveste reala. Candace era schizofrenica si isi imagina toate lucruruile construite de Phineas si Ferb (Phineas era hiperactiv, iar Ferb retardat, de asta nu prea vorbeste el) si pentru ca mama ei nu o credea s-a sinucis. Zvonul asta imi da fiori si cred ca o sa am cosmaruri la noapte. Daca e adevarat nu o sa ma mai uit nici odata la Phineas si Ferb.

1 răspuns:
| Stitch92 a răspuns:

Citisem pe creepypasta ca Phineas si Ferb au murit intr-un accident cu bicicleta, iar Candace nu le-a putut accepta moartea.Practic,in mintea ei, ei doi erau inca in viata.Si din cauza ca ei obisnuiau sa construiasca mereu cate ceva in garaj cu tatal lor, candace cam hiperbolizeaza ceea ce fac ei.Parintii au dus-o la un spital, ea a luat o supradoza, ceea ce a facut-o sa aiba noi iluzii(motiv pentru care a aparut Perry si zebra aia vorbitoare).
In final ea a ramas la spital gandindu-se la Phineas si la Ferb.Asta ar fi motivul pentru care in desen e mereu vara.Si bunicii care apar in aceleasi episoade ca si zebra aia vorbitoare cica sunt de fapt doctorii care vin s-o verifice.