| Mihaela230 a întrebat:

Bună, am o cartela de România și as dori sa călătoresc în UK, o pot folosi acolo? Adică pot suna sau pot fi sunata?

3 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Daca e la abonament mai bine nu, ca sa eviti o ditamai factura. PrePay e ok dar mai bine iti iei de acolo, si sa fie ceva cu optiuni internationale, un ex Lycamobile.

| CosminDamian a răspuns:

Dacă e cartelă nouă trebuie activată prima dată băgând-o într-un telefon iar dacă vrei să pleci din țară o poți folosi doar cu credit extraopțiunile nu funcționează în alte țări pe cartelele românești

| RoyJr a răspuns:

Trebuie să îți reîncarci cu minim 10E și sa îți activezi opțiunea de roaming înainte sa pleci și o sa meargă și internetul, apeluri, totul