| Roxanutza2000 a întrebat:

Am o colega in clasa ca e foarte foarte enervanta!
Cand eram mai mici eram prietene foarte bune apoi a devenit insuportabila si mai ales curva ( scuze pentru expresie dar eu nu ma suport)
Are un grup de fete care tot tin cu ea mana in mana si orice zice ea ele fac -_-
Pe deasupra are si cativa baieti care stau dupa fundul ei -_- e de fapt o prefacuta!
Deci e sefa clasei si se crede mare si tare razandu-se ca o vaca din aia tot timpul adevarat e ca e super urata si ca are doar fund si sani care tot s le arata
Bine deci nu asta ma deranjeaza ci faptul ca ea are ceva cu mine!
1.Ma tot barfeste
2. Zice despre mine lucruri neadevarate!
3. Si ii zice la diriga ( care si diriga tine cu ea bineinteles si de aia nu o suport nici pe diriga) ii zice ca euu am batut-o, ca am injurat-o zice lucruri complet neadevarate!
Imi vine sa o bat, de sa o omor ce sa ii faaac?
Vreau mulre raspunsuri va rog! Dau funda :3

6 răspunsuri:
| Byucc a răspuns:

Stii vorba aia? "Daca te pui cu prostul esti si mai prost ca el"
Ignor-o! Nu o baga in seama!
Vorbeste in particular si parintii si cu diriginta ta si explica-le situatia.
Bafta!

| Nelutsa a răspuns:

Persoanele care sunt geloase fac acest lucru.
Se bagă în viaţa altora pentru că a lor nu este aşa de importantă.
Ignor-o.Sau poţi să arăţi că eşti mai "cochetă" ca ea smug întoarce`i vorba mereu happy

| contαbαndonαt a răspuns:

Simplu, bate-o, pocneste-o zdravan o data - de doua ori si sa vezi atunci ce se potoleste.Si asa se victimiza ca o cam ia de la tine, pai...ia da-i-o tu bine, sa aiba intr-adevar un motiv real sa se smiorcaie la diriga dupa.

| Solitude15 a răspuns:

Invidia ...stii este o vorba "cel mai mare dusman al tau este cel mai bun prieten" in cazul tau fosta prietena este invidioasa pe tine iar cea mai buna solutie ar fi sa o ignori si sa nu-i arati ca te enervezi asta ii da curaj happyiar pentru ea eu i-as spune in fata doar asta "nu e bine sa birfesti" big grin

| Teodora341 a răspuns:

Uite..si eu am o colega de genul asta in clasa. Incearca sa-i dai mereu replici care s-o doara. Trateaz-o cu indiferenta. Arata-i ca esti mai desteapta ca ea, si ca poti si tu sa-i dai peste nas. Nu te lua de ea..adica nu o bate. Sau cel putin nu la scoala. Incearca sa stai cu fetele cu care te impaci bine, si ignor-o pe ea si "grupul vesel". :*

| corolav a răspuns:

Multe defecte are această colegă a ta.
Tu ești Sfînta Filofteia?
Dar ce înseamnă că este „curvă"?