| Cristtynna a întrebat:

Buna.Am și eu o întrebare.
Am 24 Ani și Am probleme cu vederea!
Mai exact am dioptrii de -13 și -12
De lucrat nu am fost Angajata decât 2 luni! Credeți că m-aș încadra la pensie? Va mulțumesc Anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Noi nu credem nimic, ca nu avem medici pe acest forum.
Ti-as recomanda sa mergi la un Medic Oftalmolog si in functie de boala degenerativa pe care o ai, sau handicapul cu care te-ai nascut, acel medic te poate propune pentru pensionare sau ajutor de handicap grad XX putand sa-ti faca recomandare pentru COMISIA MEDICALAcare face evaluari Sanatate multa!

| sierra1 a răspuns:

"Am 24 Ani... am fost Angajata decât 2 luni! Credeți că m-aș încadra la pensie?"

poate ai primi vreo cinșpe bani!

| StoicAnalysis a răspuns:

Doar la orbi am inteles ca sunt incadrati la pensie. Atata timp cat poti drege asta cu ochelari, esti apta de munca. Bine acum depinde si cel fel de munca. Clar nu o sa poti lucra la birou, sau in locuri unde e nevoie de atentie la detalii.

| Dragobeta a răspuns:

Nu e caz de pensionare.
Dioptriile pot fi corectate prin operatie.
Am avut o colega care a lucrat toata viata cu noi si avea dioptrii -13 si -14. Acum e la pensie.