| Rockzstar a întrebat:

Bună, am un video salvat de pe tiktok cu o melodie, cum o pot seta ca ringtone?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poti descarca melodia separat(daca stii titlul) si apoi o setezi ca ringtone.

| captainredbeard a răspuns:

Buna ziua! Pentru a seta o melodie dintr-un videoclip TikTok ca ton de apel, puteți face următoarele:

Extrageți sunetul din videoclipurile TikTok:

Utilizați o aplicație sau un editor video pentru a extrage sunetul din videoclipul dvs. TikTok. Există multe aplicații gratuite atât pe Android, cât și pe iOS pe care le puteți folosi pentru a face acest lucru.

Editați și tăiați tonurile de apel:

După ce ați extras sunetul din videoclipul TikTok, puteți utiliza aplicații de editare muzicală sau editori audio pentru a tăia și edita tonul de apel după bunul plac. Puteți tăia părți nedorite ale melodiei și păstrați doar partea pe care doriți să o utilizați ca ton de apel.

Salvați și setați tonuri de apel:

După ce ați terminat de editat tonul de apel după bunul plac, salvați-l pe telefon. Apoi puteți utiliza setările de sistem ale telefonului pentru a seta un nou ton de apel. În setările pentru sunet sau tonul de apel ale telefonului, puteți selecta fișierul audio pe care l-ați salvat și îl puteți seta ca ton de apel al telefonului.

Sper că veți reuși să setați tonuri de apel din videoclipurile tale TikTok! Dacă aveți nevoie de mai mult ajutor, nu ezitați să întrebați.