| fsorin96 a întrebat:

As dori cateva jocuri pentr urmatorul laptop Acer Aspire 5740G. Tin sa precizez ca are urmatoarele dotari:
Tip procesor: Intel® CoreTM i3
Tehnologie procesor: 32 nm
Model procesor: 330M
Frecventa procesor: 2130 MHz
Unitati citire/scriere: DVD RW
Tip memorie: DDR3
Capacitate memorie: 3 GB
Diagonala: 15.6 inch
Memorie maxima: 4 GB
Capacitate Hard Disk: 320 GB
Rezolutie: 1366 x 768
Greutate: 2.8 Kg
Sistem de operare:Windows 7

Multumesc!

2 răspunsuri:
| cd92 a răspuns:

De ce te lauzi laptop-ul pe care il ai? Daca te intreb ce reprezinta frecventa ai sti sa imi raspunzi?
Daca vrei jocuri cauti pe Google genul care iti place, vezi ultimele noutati, te uiti la System Requirements vezi daca se incadreaza la ce ai tu si atunci iti cumperi/descarci jocul si te joci, a fost greu? confused