| MsBeatrice a întrebat:

Buna as dori si eu cine poate sa compuna statusuri..pentru o prietena pe care o consider ca o sora si de dezamagire ..Multumesc anticipat. Ofer Fundita!

Răspuns Câştigător
| SoulEater44 a răspuns:

1. Doar mainile tale m-au incalzit pe timpul gerului indiferentei. Doar numele tau s-a legat puternic de cuvantul,, sora,, in cele mai negre zile, doar ochii tai au plans alaturi de mine.
2. Suntem ca soarele si luna care pastreaza sub taina prieteniei magia luminii, o lumina izvorata din inima si care se numeste,, prietenie,,.
3. Tu ai fost sageata care m-a indrumat in labirintul durerii asa ca lasa-ma sa fiu eu acum umarul pe care sa plangi cand ai nevoie, cand povara durerii te apasa pe tine, cand norii se aduna si nu are cine sa-i urneasca din loc.
4. Dezamagirea e ploaia de cioburi ale sperantei pe care le gasesti imprastiate in in locul unde odata era un giuvaier minunat numit,, inima,,.
5. Am ramas asa..ascultand tacuta suieratul vantului de toamna sperand ca undele mieroase ale vocii tale sa se amestece cu el insa cand am deschis ochii si am vazut golul lasat de tine am stiut: ai luat amintirile de vara si ai lasat viitorul tomnatic, ai luat speranta si ai lasat dezamagirea.
6. Dezamagirea a devanit cu timpul o parte din mine: a devenit zambetul amar de toate zilele, a devenit lacrimile care se usuca pana la urma, a devenit gramada de amintiri pe care stiu ca le-ai aruncat pe o strada laturalnica odata cu iubirea ta. A devenit noua mea fiinta.
7. Lumea e un amestec de senzatii: Nu e bine sa fie nici prea mieroasa, nici prea amara, nici prea picanta. De aceea am primit resemnata nota amara data de dezamagirea ta in viata mea indulcita a minciunilor.
Sper ca ti-au placut.winking

1 răspuns:
| ツDiana a răspuns:

De ce trebuie neaparat compuse de cineva?! Cauta pe google, si vei gasi cate vrei, pe gusturile tale.happy