| georgiananatalia a întrebat:

Buna, câinele meu a fost mușcat de un alt câine (Amstaff) de urechea stângă și nu mai are jumătate de ureche, dar nu are sânge sau ceva probabil e rana mai veche si nu stiu ce sa fac că veterinarul nostru e in vacanta.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Intre timp poti merge la alt medic veterinar, nu scrie nicaieri ca nu ai voie.

| Simpatic a răspuns:

Pai daca este rana mai veche...ce poti face de acasa, este sa te uiti sa nu fi facut o infectie ceva catelul
si sa astepti sfatul veterinarului, atunci cand acesta revine din concediul sau...asta daca numai sunt si medici veterinari in zona ta de domiciliu