| Andreea0612 a întrebat:

Ce inseamna "giveaway"?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Un fel de cadou. Ca sa ai un exemplu, exista un site, care se numeste "Giveaway of the day". Ei, aici, in fiecare zi, gasesti cate un program pentru calculator, gratuit. Daca il iei in ziua cu oferta, nu platesti licenta. In rest, trebuie sa platesti licenta.
Daca urmaresti respectivul site, poti gasi programe foarte bune si utile (ma rog...nu chiar in fiecare zi), pentru care, altfel, ar trebui sa platesti o poala de bani.

| siriusblack98 a răspuns:

Inseamna a da inapoi ceva de exemplu un cadou

| Seepty a răspuns:

Sa daruiesti un cadou inapoi unei persoane.

| piratuu a răspuns:

Un fel de cadou.