| anonim_4396 a întrebat:

Buna ce sunt siteurile alea zuum ca toata lumea le da la raspunsuri...si ma streseaza eu vreau raspunsuri serioase nu siteuri zuum? ce e aia?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este Spam. Intr-adevar, sunt foarte deranjante aceste intrebari/raspunsuri.
Tot ce putem sa facem, e sa raportam acest gen de postari. Eu personal le raportez de fiecare data (este nevoie de minim 2 raportari, ca postarea sa nu mai fie vizibila pe site). Daca facem toti acest lucru, o sa reusim sa curatam TPU-ul de Spam. Raportarile Spam-ului sunt incurajate pe TPU. Succes! Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Reclamă comercială/informare nesolicitată!
Spam.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Zuum este "impozit pe prostie". E un site care convinge copii fraieri sa ceara clickuri fiindca in schimbul unui numar "x" de clickuri vor castiga ceva. De fapt nu castiga decat organizatorii care primesc bani pentru fiecare click (sume infime, dar se aduna, fiindca sunt multi prosti pe lumea asta). Cei care tot dau linkul au impresia ca o sa capete ceva fara munca si prostia si zgarcenia le vor fi rasplatite cu o mare fraiereala. In sensul ca nu vor primi nimic sau vor primi un obiect foarte putin valoros (un pix, un magnet de frigider, etc) pentru care vor trebui sa plateasca taxe postale de 5-10 ori mai mult decat valoarea efectiva a asa-zisului cadou.

| AnaEindragostita a răspuns:

Ma intreb si eu

| axel007 a răspuns:

Este un site pe care trebuie sa iti voteze cati mai multi profilu. daca dai clic pe situl ala, votezi persoana respectiva!

| мяaρѕмσкє a răspuns:

Sunt niste idioti care fac SPAM mare cat casastraight face. Sunt niste prosti care in loc sa te ajute iti dau linkuri cu Zuum.Pe mine ma enerveaza la culme:@! Succeswinking