| N0 nAmE a întrebat:

Bunahappy
ce trebuie sa contina dosarul pentru inscrierea la liceu? mentionez ca eu sunt din neamt si merg la colegiul alexandru papiu ilarian din tg mures.

2 răspunsuri:
| andreeada a răspuns:

Copie dupa buletinul tau, cerere pe care o completezi la liceu, foaia matricola, copie dupa certificat de nastre si copie dupa buletinul mamei pentru a putea primi in continuare alocatie, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dosarul trebuie sa contina:
-Cerere de inscriere
-buletinul(daca e cazul)si certificatul de nastere in copie legalizata
-adeverinta cu notele si media generala obtinute la tezele unice si cu media obtinuta la evaluarea nationala(cls a VIIIa)
-foaia matricola pentru clasele 5-8
-fisa mediacala.