| VORTEX a întrebat:

cine imi explica si mie putin cum e treaba cu seful de promotie la sfarsit de clasa a8a, la banchet se da acest "titlu". Ce reprezinta si cum se ofera acest titlu de sef de promotie? Multumesc

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Seful de promotie este cel sau cea care are cea mai mare medie generala in clasa a VIII-a. Iar modul de a i se oferi titlul, difera...fiecare scoala organizeaza (sau nu) asemenea "ceremonie". Probabil, va fi o diploma care-i va fi inmanata de director sau de diriginte. Nu stiu. La mine, la scoala, seful de promotie este anuntat la serbarea de sfarsit de an, cand se dau premiile, nu la banchet.