| Ligioara20 a întrebat:

cine poate sa imi spuna cum se face trucul cu batista sa dispara?

Răspuns Câştigător
| BlackDarkAngel a răspuns:

Am cautat pe un site:

Legati sfoara de un colt al batistei. Treceti sfoara prin maneca si dupa aceea prin cealalta maneca si o tineti sa nu se vada capatul. Ridicati mainile amandoua si batista intra in maneca facind spectatorul sa creada ca a disparut.

Eu: Deci magia nu exista! E un simplu truc! Totusi nu dezvalui nimanui cum ai facut asta pentru ca farmecul si frumusetea magiei este curiozitatea si misterul!

3 răspunsuri:
| sebysebyca a răspuns:

E vorba de batista de nas?

| Ligioara20 explică:

Am vazut filmulete din acestea dar nu stiu cum se facesad. daca stiti site asemanatoare cu batista magica EXPLICATE...va rog. fundakiss