| Pinxiee a întrebat:

Buna!
Cum ati comenta proverbul "Diamantul se taie cu diamant[ul]"?

Cel mai bun comentariu primeste fundita, bineinteles. kiss

3 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

E un fel de cui pe cui se scoate, adica o problema se rezolva cu aceeasi masura

| Landied a răspuns:

Diamantul se taie cu diamantul-adica daca ai o problema, sa o rezolvi pe aceeasi calewinking. E ca si cum ai lua un 4 la mate.Ca sa tai 4 pe care l-ai luat tot la mate trebuie sa inveti, nu la romanahappyCam asta e faza cu proverbul.Rezolva problema pe aceeasi cale.
Bye-bye

| ankutza17 a răspuns:

Cui pe cui se scoatehappy