| AleDia a întrebat:

Cum imi schimb pe facebook limba? Este in chineza (sau nu stiu ce limba e ca nu inteleg nimica) si vreau sa o pun in romana.Va rog ajutati-ma ca nu inteleg ce scrie!

Răspuns Câştigător
| Danielllle a răspuns:

Intri in profil, linga numele tau ar trebui sa fie un cerculet(ca un surub, setari)si selectez a 2 -a optiune...si astfel intri in setarile generale(6) si ultima e configurarea limbii.

funda?

3 răspunsuri:
| Strwberrs a răspuns:

Mergi pe setari, dai pe al doilea buton si cauti romana.

| Unicornverde a răspuns:

Setari

| Kytyy a răspuns:

Apesi la semnul de setari (unde apesi cand vrei sa te deconectezi) si ti se deschide o lista. apesi pe a 2-a, iar dupa asta dai la ultima si selectezi romana.
funda? :O3