| pithicot a întrebat:

cum pot afla codul puk avand in vedere ca sunt pe orange la abonamentthinking Ce trebuie sa fac? unde trebuie sa sun?big grinMs

3 răspunsuri:
| frvtel a răspuns:

Trebuie sa suni de pe alt nr. la serviciul clienti Orange si sa soliciti codul PUK pentru.nr. acela de abonament, numai ca o sa-ti ceara o gramada de date personale ale titularului abonamentului.Adica nr. de tel., CNP, adresa, etc.Ar fi bine sa ai in fata ta contractul.Succes!

| CarmenR a răspuns:

Eu stiam o metoda mai simpla. Formezi *100#, de pe alt telefon, si te duci apoi la PUK si blocare, adica nr 8. De acolo vei selecta optiunea Abonament, adica nr 1, ti se va cere sa introduci numarul de telefon si apoi ti se va cere introducerea unei parole, daca nu ai parola abonamentului va fi de ajuns sa introduci numarul de pe buletin al titularului de abonament si dupa ce vei trimite acel numar, iti va fi afisat Pukul. Mult succes!

| GyeBaek a răspuns:

Pai trebuie sa te duci la ei la sediu.