| lăngătinemereu a întrebat:

Buna cum sa fi LIVE pe youtobe este o vlogarita pe nume Comaneci Alexandra si a fost Live si am intrebat-o si nu mi-a zis va rog cine stie cum sa fi live pe youtobe.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Transmite live de pe calculator pe YouTube prin Google Plus cu Hangouts On Air https://www.google.com/intl/ro/+/learnmore/hangouts/onair.html

Intră în contul tău Google, pornește un Hangout și bifează caseta Enable Hangouts On Air. Va trebui să asociezi contul tău YouTube cu cel Google, în cazul în care nu ai făcut asta deja. Apoi, mai rămâne să apeși butonul Start Broadcast pentru a transmite live pe YouTube (via G+), după care vei primi și un script pentru a distribui transmisiunea live și pe alte rețele sociale.
Succes!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"live-urile" sunt permise doar de youtube.Cand youtube considera ca poti avea acces, o sa vezi cum. Odata ce ai multi subscriberi si multe vizite, o sa primesti mesaj de la youtube cand o sa poti face streaming live.

| Patru_Ionut_1988 a răspuns:

Exista optiunea houngout dar nu merge de fiecare data