| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Deci, cred ca am o problema, sunt prea sensibila, la absolut tot eu incep sa plang! Pun totul la suflet, ori ce cuvant.multe lucruri ma dor, si greselile mele, melodiile triste ori ce!
Le simt pe toate undeva adanc si nu pot explica...si acum cand ma gandesc la greselile facute de iubitul meu ma apuca niste nervi, tremur si imi vine sa ma dau cu capul de pereti... daca ati sti voi cat am mai plans eu din nimicuri!
Imi simt sufletul prea incarcat, ceva adanc acolo, ceva negru!
Un singur om ma poate ajuta si acela e iubitul meu, ne-am intalnit joi dar parca nu ne-am mai vazute de mult! Cand sunt cu el uit de tot sau pot plange pe umarul lui dar acum? Imi e dor de el, dar si din cauza lui am plans ata! De fapt cred ca din aceasta cauza am devenit atat de sensibila, si totusi el, il iubesc atat de mult! Vorbim la tel si mie imi curg lacrimi, el nu stie...as vrea... si nici nu stiu ce vreau!
De ce cateodata ma simt asa impacat cu el(asta cand suntem impreuna) si la tel ne certam din nimicuri?
De ce pe mine ma doare ori ce si pe el nu? Mereu a incercat sa ma faca sa nu mai pun totul la suflet, mereu incerca sa ma faca sa zambesc atunci cand eram trista, si totusi nu e destul...
De ce sunt asa, cum m-ati putea voi ajuta? Si imi cer scuze ca am scris atata si ca va rapesc atata timp. Dar multumesc celor care ati avut timp sa cititi!
Cu mult respect, Andreea.

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Esti o persoana care are nevoie de multa afectiune, pe care nu o gaseste la persoanele din jur. Te exprimi si scrii foarte corect si elegant. De ce nu incerci sa faci din suferinta o arta? Scrie.si te vei simti usurata. O persoana care scrie, nu e singura.

| Georgiana2905 a răspuns:

A fi o persoana sensibila este bine si nu. Sunt momente si momente. O persoana sensibila este si o persoana care stie sa aprecieze lucruri care in ochii altora par marunte tare. Sa stii ca te admir pentru cum ne-ai vb si pentru felul in care ti-au deschis sufletul. Daca spui ca iubitul incerca sa te faca mai puternica. mai sigura pe tine atunci incerca sa si reusesti. Un baiat care tine la o fata se implica. Uite asa face si iubitul tau. Esti un caz fericit! Vei trece si peste aceasta sesibilitate.

| KAMYTZU a răspuns:

Citesc rindurile tale printre lacrimi jurrr asa sunt si eu din orice pling nu ma mai pot aptine nu stiu ce sa facsad