| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața!
Voi ce părere aveți, oare de cât timp era bolnav de depresie actorul Robin Williams?
Știu ca s-o sinucis din cauza depresiei.
Oare cati ani o încercat sa lupte cu aceasta boala extrem de grava pana sa recurgă la sinucidere?
Și eu ma lupt de peste 15 ani cu depresia și pot sa va spun ca e o boala extrem de serioasa care cauzează o suferință peste limita imaginației omeneasca.

Răspuns Câştigător
| Iunicu a răspuns:

Traumele prin care treci tu, sunt de departe cele mai grave situații prin care trece un om. Dacă ai rezistat până aici, de ce sa abandonezi?
Tu ai, sau ai avut o pasiune?
Uite, te sfătuiesc să cumperi câteva dulciuri și să mergi până la cel mai orfelinat. Spune-i portarului că vrei să oferi personal dulciuri copiilor. Ști cum o sa te simți când mânuțele alea mici vor apuca deliciile alea pe care le-ai adus tu? Ști cum te vei simți? In momentele alea vei uita de tot răul care îți bântuie gândurile.
Uite! Te provoc. Ajută fără nici un interes 50 de oameni mai necăjiți decât tine. Și dacă după asta vei continua cu depresia îți explic in privat care este cea mai ușoară metodă să mori. Dar nu renunța înainte să faci ce te-am rugat.

61 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns (pentru sadrian46):

Cauza e depresia. Și cea mai grava forma de depresie este depresia psihotica fiindcă implica halucinații ca la psihoza. Și eu am vrut de multe ori sa ma sinucid dar am avut-o pe maica-mea alături.