| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața!
Voi ce părere aveți, oare de cât timp era bolnav de depresie actorul Robin Williams?
Știu ca s-o sinucis din cauza depresiei.
Oare cati ani o încercat sa lupte cu aceasta boala extrem de grava pana sa recurgă la sinucidere?
Și eu ma lupt de peste 15 ani cu depresia și pot sa va spun ca e o boala extrem de serioasa care cauzează o suferință peste limita imaginației omeneasca.

Răspuns Câştigător
| Iunicu a răspuns:

Traumele prin care treci tu, sunt de departe cele mai grave situații prin care trece un om. Dacă ai rezistat până aici, de ce sa abandonezi?
Tu ai, sau ai avut o pasiune?
Uite, te sfătuiesc să cumperi câteva dulciuri și să mergi până la cel mai orfelinat. Spune-i portarului că vrei să oferi personal dulciuri copiilor. Ști cum o sa te simți când mânuțele alea mici vor apuca deliciile alea pe care le-ai adus tu? Ști cum te vei simți? In momentele alea vei uita de tot răul care îți bântuie gândurile.
Uite! Te provoc. Ajută fără nici un interes 50 de oameni mai necăjiți decât tine. Și dacă după asta vei continua cu depresia îți explic in privat care este cea mai ușoară metodă să mori. Dar nu renunța înainte să faci ce te-am rugat.

61 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, mai ales dacă te complaci.

| Invictusman a răspuns (pentru sadrian46):

Ma refeream la actorul Robin Williams, ca el s-o sinucis din cauza depresiei, poate eu ma complac cum spuneți dumneavoastră dar el sigur nu, el muncea, făcea de toate, nu stătea în casa.

| sadrian46 a răspuns (pentru Invictusman):

Am studiat problema sinuciderii până am devenit expert. De la depresie la funie, e cale lungă.

| Invictusman a răspuns (pentru sadrian46):

Pai el suferise de mulți ani de depresie dar o știut sa ascundă bine aceasta boala sa nu se plângă nimănui. Chester bennington de asemenea, și el sa sinucis din cauza depresiei uitați aici :
Majoritatea din acest clip sau sinucis din cauza depresiei
https://youtu.be/eAfCKocQWM0

| sadrian46 a răspuns (pentru Invictusman):

Cine știe din ce cauză s-au sinucis, adică cauza?

| Invictusman a răspuns (pentru sadrian46):

Cauza e depresia. Și cea mai grava forma de depresie este depresia psihotica fiindcă implica halucinații ca la psihoza. Și eu am vrut de multe ori sa ma sinucid dar am avut-o pe maica-mea alături.

| Catrice a răspuns:

Brb stai sa-mi folosesc puterile de mama omida sa aflu ceva ce nu știau nici apropiațiihee hee

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Adică nu se plângea ca e bolnav?
Se prefacea ca nu are nici o problema? Asa puternic era?
Ma cam enervezi cu acest cuvânt brb laughing dar ști ca te iubesc și nu pot sa ma supăr pe tine.

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Un depresiv nu sta sa spună tuturor ca e în depresie.(brb am treaba)

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Înseamnă că o ținut mult în el aceasta suferință sufleteasca inclusiv chester bennington.
Eu nu știu cum naibii poți fi mereu asa optimista.

| SociopatuI a răspuns (pentru Catrice):

Ce s-a intamplat cu InYourMind?

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Dc dai ma eronat...gata,m-am supărat sad

Când ajungi sa te împaci cu ce ți se întâmplă și-ți schimbi perspectiva, modul de a vedea lucrurile și nu mai ai așteptări miraculoase, ci treci la fapte, atunci apare schimbarea. Sau o fi de la dulciuri thinking

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Am trecut la fapte dar tu ai zis ca ai iq ul de 125 de aceea poate nu am șanse sa te cuceresc ( sarcasm)
Poate fi și de la dulciuri da :*

| Catrice a răspuns (pentru SociopatuI):

S-a reprofilathee hee a trecut la nivelul următor.

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Nu se vede boss

| SociopatuI a răspuns (pentru Catrice):

L-ai suparat pe RaMLesS. laughing

| Invictusman a răspuns (pentru SociopatuI):

De ce l-a supărat man? happy

| Catrice a răspuns (pentru SociopatuI):

Bag ceva in retardatu ala, are ce are cu mine de luni bune laughing

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Îți spun eu de la ce: de la animeuri e, cică astea ar fi motivaționalehee hee

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Invictusman):

Poți să iei exemplu de la ea, posibil și ea să nu aibă parte în viață chiar de ceea ce își dorește, însă optimismul o ține pe linia de plutire și îi dă o stare de bine.

| Invictusman a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Ea are un mecanism de apărare, probabil o învățat-o psihologii, eu nu pot sa fiu optimist având în vedere ca nu de mult timp mi-o murit mama de covid, și am o fobie sociala horror din cauza unui țigan ce mi-o făcut rău în urma cu câțiva ani. Am noroc cu xanax, fără xanax nu pot ieși ca încep sa tremur tot și sa mi se taie respirația.
Oricând ma pot răzbuna pe țiganul ala dar eu prefer sa nu recurg la asa ceva chiar dacă ar merita cu vârf și îndesat sa fie băgat în spital câteva săptămâni, sa fie rupt în bătaie cioroiul.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Invictusman):

Caută să ai o activitate, ceva ce ție îți place și să uiți răul care ți-a fost făcut. Apoi gândește-te dacă părinților tăi le place să te știe într-o stare de neputință și tristețe sau să te știe că ai și duci o viață în care ești fericit și împlinit? Luptă nu doar pentru tine,ci și pentru ei, nu te da bătut.

| Invictusman a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Mersi frumos pentru răspunsuri. da, o sa îmi cautnu mai pot sta asa. happy

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Pai ii place tine asta e chestia.

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

De tine *

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Da fix o pl laughing dacă ai vedea ce ma înjură pe discord

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Pai normal dacă l-ai blocat și nu iai acordat nici o șansă, asa cum faci și cu mine de altfel sad

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

L-am blocat ca ma înjura, nu pe ochi frumoși laughing
Btw ia, poate te face fericithee hee
https://imgur.com/a/dgn8bFd

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Ești nebuna rolling on the floor
Pai eu nu te înjur, mie chiar îmi place de tine cu adevărat :*:*:*
Nu mai îmi trimite anime cu prostii, mam călugărit.

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Era din ultimul episod oricum, pana caut altceva, intru în depresie sad crying
Nu, tu dai eronat numa.

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Nop, eu iube love strucklove struck chiar declar public.

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Eu te iube *

| SociopatuI a răspuns (pentru Invictusman):

Ii place de InYourMind

| SociopatuI a răspuns (pentru Catrice):

Ce are?

| Catrice a răspuns (pentru SociopatuI):

Ce n-are

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Deci ma accepți asa cum sunt sa înțeleg

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

O sa ma uit și eu la desene alături de tine, da, te accept asa cum ești happy

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Super,fix ce voiam sa audhee hee
Ce preferi, China, Japonia sau Coreea(aia de S ca aia din N dracu știe ce fac)?

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Japonia laughing ma uitam și eu la dragon Ball tournament of Power, și la Dragon Ball Anime War, le adoram.
Nu prea înțeleg de ce te uiți la anime xxx rolling on the floor ești cam kinki pentru o inocenta rolling on the floor)

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Eeee stai sa le vezi pe unele ce pepeni au de nici în realitate nu vezihee hee sunt și din astea simple fără acțiune, fără romance.

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Mda, eu nu te judec.
Probabil asa cum mie îmi plac filmele horror asa îți plac și ție desenele, "fiecare cu avioanele lui".

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Prefer hardcore, fără jucării, cu finalizare externa, minim 5x/sapt...a stai, am greșit locul. Brb

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Dar tu în momentul de fata ai parul scurt sau lung? happy

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Lmaorolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Scurt și îl vreau mai scurt ca l-am lăsat mai lung la spate să-l pot prinde iarna

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Ok happy

| Legion7X a răspuns:

Nu știu, poate și drogurile sau ceva pe acolo. La hallywood se mai fac și lucruri necurate.

| Invictusman a răspuns (pentru Legion7X):

Chester cred ca se droga ( cred)
Celalalt nu. happy

| Legion7X a răspuns (pentru Invictusman):

Se droga și Robin. Avea probleme cu alcoolul și drogurile in trecut apoi presa spune că s-a abținut. Whitney houston, amy whitehouse etc.

https://m.mediafax.ro/......e-18836227

| Invictusman a răspuns (pentru Legion7X):

Interesant. Eu ma mir cum de nu beau și nu ma droghez având în vedere cate probleme am, înseamnă că eu sunt mai puternic decât mulți care s-au sinucis și se și droga.
Eu nu beau deloc, doar mănânc multe dulciuri, dar mai bine zis mâncam multe dulciuri ca acum m-am plictisit de ele.
Pai se droga ca să mascheze depresia man sa uite câteva ore de chin și suferință, depresia te chinuie mai rău ca cancerul.
De la cancer mori dar de la depresie nu mori dar nu te lasă nici sa trăiești, te rogi sa mori și nu mori.
Păcat de acest actor și de chester bennington sad

| Invictusman a răspuns:

Parca și chester din trupa Linkin Park sa sinucis tot din cauza depresiei, știu ca o fost abuzat sexual în copilărie.

| Invictusman a răspuns:

Nu ma interesează de depresia mea ci de acest actor fenomenal Robin Williams

| Invictusman a răspuns:

Deja asta avea probleme mai grave decât depresia. Probabil sociopatie sau psihoza. Ce nebun, doamne ferește rolling on the floor dacă l-o băgat la mititica înseamnă că avea totuși puțin discernământ, sau puțin mai mult.
Trebuia sa i se de a pedeapsa capitala.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Robin Williams a fost un actor foarte bun și îi bucura,îi făcea să uite de necaz și supărare pe alții cu talentul său, însă pe el nu a putut, a cedat.În viață depindem unii de alții, noi oamenii, mai mult sau mai puțin.Sunt persoane care trăiesc foarte bine în locuri izolate, unde nu iau contact cu alți oameni, ci doar cu natura.Și sunt oameni care își iau energia necesară, își încarcă "bateriile" din interacțiunea cu alte persoane.Acest actor își lua "puterea" din oamenii care îl înconjurau, dragostea și aprecierea lor erau pentru el "hrană".De aceea filmele în care a jucat aveau un mesaj pe care el voia să îl transmită publicului, iar mesajul venea din interiorul lui, din "lupta" pe care el o ducea cu el însuși.Vizionează acest film https://m.imdb.com/title/tt0107614/
Te naști singur și mori singur, chiar dacă în "călătoria" noastră pe pământ ne implicăm mai mult sau mai puțin în "filmul"(viața) altor persoane, doar în tine stă puterea de a te vindeca și a trece peste orice obstacol, orice problemă, orice necaz.Nimeni și nimic nu te va putea ajuta, tu și doar tu te poți "repara".

| Dintrebare a răspuns:

Depresia este o boala foarte subiectiva si personala care ale legatura foarte mult cu perceptia fiecaruia. De aceea e cam inutil sa iti dai cu parerea despre suferintele sufletesti ale altora. Pentru cine sufera de despresie sfatul meu este sa inceapa urgent psiho-terapia. Asa cum zici si tu, e grav si in lipsa unui ajutor specializat poate avea o evolutie dramatica.

| Invictusman a răspuns (pentru Dintrebare):

Știu ca chester avea traume în copilărie, a fost abuzat sexual, dar nu știu ce probleme avea în trecut robin williams.

| Invictusman a răspuns (pentru Legion7X):

Săracul om.

| Iunicu a răspuns:

Nu am calitatea de psiholog. Am fost abuzat in copilărie. Nu sexual. Am fost bătut de un tată alcoolic pentru motive puerile.
Am învățat să plec capul în fața oricărui om mai puternic decât mine și să îmi accept soarta.
Când am înțeles că puterea de a lua decizii îmi stă în mâini, situația s-a schimbat.
Am găsit libertatea de a trai cum doresc indiferent de vitregiile vieții. Băi, este atât de frumos sa trăiești și să îți îndeplinești dorințele mărunte.
Nu îmi pun ținte prea înalte pe care le ating greu. Mai degrabă ținte mărunte care îmi stau în putere mai ușor.
Am o casă mare. Dar m-am bucurat enorm când am restaurat niște scaune vechi iar soția mea m-a îmbrățișat in lacrimi. Erau scaunele bunicului ei, mort. Le-am șlefuit și le-am vopsit in culoarea care am descoperit-o sub multe straturi de vopsea.
Am aflat de la soția mea că așa și le amintește din copilărie.
Uite un motiv de bucurie mărunt dar cu efecte imense.
Învață să te bucuri cu cei de lângă tine.

| Invictusman a răspuns (pentru Iunicu):

Nu mai am cum sa ma bucur având în vedere ca am rămas fără părinți, fără prieteni, și nu am nici iubita.
Dar ai dat un răspuns foarte bun, ai dreptate, lucrurile mărunte ne fac fericiți în viata.
Ma bucur pentru tine ca ți ai depășit unele probleme din trecut pe care pe unii ii puteau traumatiza serios, tu ai fost deștept și ai știut sa gestionezi cum trebuie problemele sa treci peste acea problema.
Frumoasa relatare happy

| Iunicu a răspuns (pentru Invictusman):

Traumele prin care treci tu, sunt de departe cele mai grave situații prin care trece un om. Dacă ai rezistat până aici, de ce sa abandonezi?
Tu ai, sau ai avut o pasiune?
Uite, te sfătuiesc să cumperi câteva dulciuri și să mergi până la cel mai orfelinat. Spune-i portarului că vrei să oferi personal dulciuri copiilor. Ști cum o sa te simți când mânuțele alea mici vor apuca deliciile alea pe care le-ai adus tu? Ști cum te vei simți? In momentele alea vei uita de tot răul care îți bântuie gândurile.
Uite! Te provoc. Ajută fără nici un interes 50 de oameni mai necăjiți decât tine. Și dacă după asta vei continua cu depresia îți explic in privat care este cea mai ușoară metodă să mori. Dar nu renunța înainte să faci ce te-am rugat.

| nuamabsolutnicioidee a răspuns:

Poate a luptat mai mulți ani decât tine happy
Sper să îți revii din depresie. ^_^