| Alemoni a întrebat:

Buna!
Dragoste sau pasiune? Care dureaza mai mult?
Merci.

Răspuns Câştigător
| Darkus a răspuns:

Normal ca dragostea. Pasiunea pentru ceva o poti pierde repede, sau o poti avea pentru cateva momente! Bafta!

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Mai exista dragoste? - daca DA - te rog frumos sa-mi spui si mie cd o gasesti

| GabrielaIoana a răspuns:

Pai cred ca pasiunea pentru ca ea ramane mai mult in gandul nostru ca de exemplu pasiunea pentru muzica sau pasiunea pentru o persoana pe care o admiram pentru cariera modul de a fi si dragostea dureaza nu pot sa zic ca nu e asa dar dragostea de cele mai multe ori in timp se transforma intr-o prietenie mai mult iar sentimentul acela de,, fluturasi in stomac" dispar.

| Alemoni explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Eu cred, ca dragostea dureaza mai mult. Este un sentiment sigur, care creeaza legaturi stranse pe cand pasiunea este un delir fragil, o provocare. Oricum multumesc. happy