| BiiaIubesteMickey a întrebat:

Dupa cum stiti, mai sunt doua saptamani de scoala. De la un timp am inceput sa devin nerabdatoare. In fiecare dimineata ma trezesc si imi spun : " Mai este pana la vacanta.". Unii s-ar teme de sfarsitul anului din cauza mediilor. Intr`adevar, si eu am emotii, dar pe mine altceva ma framanta. Ma framanta faptul ca mai sunt zile pana la vacanta, si eu nu mai am rabdare. Ba chiar, uneori, cand e cald, imi imaginez ca sunt in vacanta si uit chiar si de teme. Si acum se inchei mediile si vreau sa ma concentrez pe asta. Si in timpul orelor ma gandesc numai la vara. Mie imi place sa invat dar nu stiu ce mi-a venit acum. E adevarat, am amintiri memorabile din vara trecuta. Poate din cauza asta. Ce pot sa fac sa raman concentrata pe scoala, sa uit de vara si sa am rabdare inca doua saptamani?

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Incearca sa te gandesti cu drag la amandoua fara sa le incurci adica scoala este scoala si vacanta la timpul ei Te pup

| andragrigoras2000 a răspuns:

Poti sa te linistesti,sa te calmezi si sa spui asa:chiar daca mai e putin pana vine vara,trebuie sa ma tin la carte si sa nu o dau in bara tocmai acum,la sfarsitul anului.e adevarat ca,oricine asteapta vara cu foarte multe emotii,dar trebuie sa gandesti ca si cum n-ar exista vara asta, iar scoala nu sar terminawinkingsi eu sunt nerabdatoare, dar incerc sa ma calmez!