| ~AleXa~ a întrebat:

Eu sunt o fata cu deficiente de auz, am 13 ani si sunt in clasa a a6 la o sc generala, inainte imi mergea f bine la scoala generala dar acum nu imi mai merge bine, e destul de greu pentru mine. Vreau sa ma mut la scoala pentru hipoacuzici, dar parintii nu prea vor si nu stiu cum sa-i conving!? Va rog ajutati-ma cum sa ii explic sa ma transfere. dau fundita...

3 răspunsuri:
| dyddyyyx18 a răspuns:

Mai stai, sa vezi poate te obisnuiesti. Altfel, explica-le ca simti nevoia sa te muti la alta scoala pentru ca simti ca nu mai te poti descurca la fel de bine, ca inainte, si eventual ca vrei sa ai colegi la fel ca tine, sa nu fi tu aia singura cu probleme, chestie care te face sa te simti inconfortabil. Si; intreaba-i pe parintii tai de ce nu vor sa te mute, sa negociezi cu ei chestia asta.
Dar eu zic sa nu te muti; risti sa te acomodezi foarte greu acolo. sad

| pensionar a răspuns:

Chiar daca nu-ti va place raspunsul meu, te rog sa fii de acord cu parintii cind spun ca e mai bine sa nu te transferi la o scoala speciala. daca vrei sa-ti argumentez, fiind neutru in aceasta problema, te rog sa ma contactezi printrun raspuns si vom vorbi despre asta sau despre orice altceva doresti; un sfat ai incredere in parintii tai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunele ca u ai probleme si ca trebuie sa fii ajutata. ca ceilalti colegi nu au prblme si tu ai deci trebuie sa fii ingrijita mai bine