| Narci9919 a întrebat:

Buna,îmi este reținut permisul pe 2 ani iar eu îmi schimb numele din cauza căsătoriei în timp ce îmi e reținut permisul,permisul a fost făcut în județul unde m-am născut și tot acolo este reținut iar eu mă căsătoresc in alt judet, ce e de făcut în cazul acesta? Cum procedez?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai schimba-ti numele si actele dupa casatorie, ca permisul poate sa astepte aia 2 ani, si cand ti s etermina pedeapsa ei il vor trimite acolo unde te-ai nascut, la acea adresa. Banuiesc ca acolo sunt pairntii tai, deci ei il primesc si ti-l inmaneaza tie, care poti merge cu el la Politie sa-l reinoiesti, asta daca nu cumva va trebuii sa sustii din nou examenele de teorie si soferie.
Eu chiar nu inteleg de ce-ti faci griji inutile de pe acum, pentru ce se va intampla peste 2 oani, ca oricum iti este interzis sa sofezi in perioada asta.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Permis reținut pe 2 ani? N-am mai auzit de așa ceva. Detaliază