| dvd123456789 a întrebat:

Imi poate explica cineva cum se realizeaza un transfer de la un liceu dintr-un judet la un liceu din alt judet? Sau a facut cineva un astfel de transfer?

1 răspuns:
| PeggyRock a răspuns:

Ar trebui să mergi la Inspectoratul Școlar din județul unde vrei să te transferi și să depui o cerere. Probabil, transferul este necesar datorită schimbării domiciliului, deci nu există motive să nu ți se aprobe. Acum depinde de profilul clasei în care te vei transfera. Dacă profilul diferă, va trebui să dai diferențe. Succes!