| spaikizz a întrebat:

Imi povestiti si mie please romanul,, La Medeleni" de Ionel Teodoreanu? Eu nu am timp acum. Please! Dar nu de pe net ca nu e bun. Mersi mult! Toate volumele dca puteti daca nu doar primul volum, dar sa nu uitati nicio intamplare. Mersi.

9 răspunsuri:
| Drums a răspuns:

Acest site ajuta mult oamenii.
din ce am inteles de la tine tu ai vrut sa ne pui la incercare sa vezi daca suntem rai, buni, etc.
ti-a folosit cu ceva in viata acest lucru?
daca erai destul de inteligenta ti-ai fi dat seama ca nimeni de pe acest site nu sta sa iti povesteasca tie "La Medeleni".
oricum, te-am vazut foarte ofensata, si m-a socat faptul ca nu ai avut bunavointa sa recunosti ca si tu ai gresit in intrebare.ai avut bunavointa sa comentezi raspunsurile celor care si-au sacrificat putin din timpul lor sa-ti adreseze cateva cuvinte.
oricum, am ras la faza cu :
nu decat primul volum si pe celelaltelaughing
foarte tarelaughing

| Drums a răspuns:

Si toate intamplarilelaughing

| spaikizz explică:

@carmen Pai si eu l-am citit acum cativa ani, dar numai tin minte fiecare amanunt. De asta v-am rugat pe voi. Dar, se vede ca sunteti degeaba pe acest site si nu puteti intelege ce inseamna toti pentru unu. Eu chiar nu am timp acum sa il recitesc pentru ca bunica mea e in spital si stau cu ea sa o ingrijesc cu mancarea si toate cele, dar voi nu puteti intelege. Raiolor1 Si mai aveti pretentia sa va ajute Dumnezeu.
@ Krondstadt. Cred ca parintii tai nu si-au facut treaba in educatia ta pentru ca daca si-o faceau stiai ca nu iti permiti sa imi zici mie ca imi dai vreo doua.Si nu cred ca sti unde voi ajunge eu.
@GenOm: Sa sti ca stiu si eu ca nu e un mesaj de la TPU, pentru ca cei de la TPU stiau ca nu am scris cu majuscule nimic gresit. N-am folosot majuscule in propozitie decat daca era necesar.Sau mintea ta mediocra credea ca un nume se scrie cu litera mica sau numele unui roman?
@Dmonik:Sunt 4 volume pe care le-am citi dupa cum am scris mai sus!
@Lora: Krondstadt a fost foarte needucat in exprimare. El nu are dreptul sa ma ameninte in nici un fel. Asa spune legea. Si orice amenintare poate fi sanctionata. Si de citi am citi romanul.
Hhhh! Nu stiam ca oamenii sunt asa rai. Eu cand cineva imi cere ajutorul la o povesire, compunere, exercitiu orice il ajut fara daca sau poate.

Răspuns utilizator avertizat
| loredana2012 a răspuns:

Da, imediat ma apuc sa-l tastez... dar ai rabdare, da? Nu vreau sa-mi scape ceva important.Rabdare,e pe vine rezumatul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste-l, draguto! E foarte fain.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu crezi ca noi avem timp? Timp pentru tine? Si sa nu uitam detaliile? Si toate volumele? Bine ca stii ceva: ca sunt mai multe! Cate? Iti dau fundita!
Si ti-o si raportez!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa-l citesti, n-ai nimic de pierdut. Sa nu pierdem nicio intamplare? Eu l-am citit acum cativa ani, crezi ca mai retin fiecare amanunt?

| rebecca079 a răspuns:

Fa-ti timp sa il citesti, e cel mai bine big grin