| RaluAle00 a întrebat:

Buna! Intrebare întrebătoare mai sunt doua luni iau vacanță de vară și la toamnă trec în a opta. Sunt terminată la matematica, chimie și fizica.Cu ce m-ar ajuta sa fiu mai buna mai ales la matematica? Ca vine examenul și o să mă holbesc la foaia aia. Tutoriale? Exerciții mai grele? AM NEVOIE de tutor? (Deabea iau 5, 6 la mate) Știu sunt deja terminată.Si vreau sa intru la liceul de arte și am auzit că trebuie să treci cu o medie mai mare și notă la examen.Va rog spuneți ce doamna iartă-mă este mai bine

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu-i "terminat" doar lene si trandaveala, fiindca POTI sa recuperezi totul, in vacanta de vara, ca doar ai 3 luni la dispozitie, daca pui mana serios sa inveti, zilnic, macar catev2 ore la fiecare materie, ca sa-ti aduci la zi toata materia, avand o sansa sa intri la un liceu decent.

Nu, chiar nu ai nevoie de tutore, dar ai nevoie de ambitie sa pui mana serios sa inveti ZILNIC, mai ales daca vrei la un liceu de arte, unde se intra cu medii de 9 si 10.

| sierra1 a răspuns:

"i-au vacanță de vară...o să mă holbesc la foaia aia..Deabea iau 5, 6 la mate. spuneți ce doamna iartă mă este mai bine"

propunere: incepe cu limba română, nu-ți strică pentru o medie măricică

(știu, o să spui : m-am grăbit, d-aia am scris ca o cizmă)