| Helena08 a întrebat:

Intrebare pentru studenti: cum e viata la camin? Sunt multe minusuri?

4 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Eu stau in camin de 3 ani si te asigur ca nu este asa rau precum se aude. In primul rand depinde foarte mult cu cine pici in camera dar si cum stii sa te impui(de obicei trebuie sa faceti niste reguli ale camerei ca sa traiti in armonie:de ex sa nu se fumeze in camera, sa respectati programul de somn al celorlalti, curatenia, etc). Eu in toti acesti ani am stat in camera cu diferite tipuri de persoane unele mai dificile, altele mai acceptabile si iti spun sincer ca m-am inteles cu toata lumea, cand am avut ceva de zis am zis, am lasat de la mine de multe ori ca sa fie bine dar una peste alta a fost chiar bine. faptul ca la camin nu poti sa inveti e un mit se invata foarte bine plus ca in camine sunt si sali de lectura asa ca in privinta asta nu sunt probleme.
O problema poate fi baia pe palier aici nu stiu ce sa-ti zic pentru ca am stat doar in camine cu baie proprie.
iar in ceea ce priveste petrecerile aici depinde:daca ai pe palier petrecareti poate sa mai fie galagie dar nu neaparat. Anul trecut de ex am stat intr-un camin unde daca faceai galagie dupa 11! noaptea te treceau pe lista neagra. si aici nu numai ca puneai muzica dar si daca vorbeai mai tare sau radeai imediat iti ciocaneau in usa si te avertizau; tin minte ca jucam carti intr-o noapte si na mai radeam, cred ca au batut la noi la usa de minim 5 oristraight face(era multa strictete). Anul asta in schimb stau in alt camin si palierul e destul de galagios(manele, bautura) dar cam o data la o lunalaughing
Oricum sunt momente foarte frumoase pe care le traiesti in camin:ex gandacii caministi si cautarea diferitelor metode de exterminare, cand faci de mancare in bucatarie impreuna cu jumatate de palier, remy, carti, etc etc

| Lolităăăă a răspuns:

E cam rau.

| EarsOfAFox a răspuns:

Mie nu îmi place. Dar e mai ieftină chiria. Mult mai ieftină. Chiar și gratis dacă ai vreun părinte cadru didactic.

| GameOverBitch a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa urmezi o facultate serioasa, nu iti recomand sa mergi la camin, acolo e doar pentru ditractie.