| anonim_4396 a întrebat:

la mine discul C este plin, si nu stiu cum sa fac ca sa sterg tot ce nu imi trebuie, sau poate undeva sa ma duc sa caut ca el automat sa stearga.PLS HELP ME. fundaaaaa

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Disk cleanup->nu iti sterge tie programele si poze,videoclipuri,jocuri sau ce mai ai prin C. El doar curata sistemul de resturi din navigare, instalare, dezinstalare... DAR ESTE BINE SA_L FOLOSESTI SI PE EL!
Dezinstaleaza programe inutile din Start->Control Panel->Programs->Uninstall Programs ->aici vezi ce program nu iti mai trebuie si click dreapta pe el ->Uninstall
Acum intra in My Computer si ia la rand toate ferestrele din stanga Incepand cu Download...pana la Music. Aici sterge ce nu iti mai trebuie si restul (ce vrei sa pastrezi muta in partitia D sau alta partitie ->pentru a elibera spatiul din C. Daca arunci la Recicle Byn ceva ->nu uita sa arunci cosul de gunoi.
Bafta!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai wondows 7 poate ca are un program de defragmentat. Dai pe el si astepti pana se incarca etc...te descurci uh. Daca nu il ai atunci downloadeazati de pe internet TuneUp utilities 2010;) Si apoi o sa ai 2 iconite una galbena si una cu un calculator.Dai pe aia si te descurci uh sper (nu mai am prog ala de aceea nu mai stiu sa iti zic exact). Toti zic ca defragmentarea dureaza vreo 3 - 4 ore dar eu am testat asta si cel mai mult mia durat o data 15 min:|. In fine : uite aici si un link de download:
http://download.chip.eu/ro/TuneUp-Utilities-2010_30886.html

asta expira in 30 de zile cred dar asta este. (in primele zile sa il tot defragmentezi.E ff bun prog te scapa si de alte problema). Cand mai ai nevoie exista si Tuneup utilities 2008 etc! Toate sunt bune.
Daca ai nevoie de ceva tutoriale gasesti pe youtube sau pe:
http://www.videotutorial.ro/
Succes! Sper ca ti-am fost de ajutor;)!

| AliceThai a răspuns:

Fa click dreapta pe C, click Properties, apoi Disk cleanup - bifezi toate casute in Files to delete si apesi butonul magic happy

| Eduard_Bandi_1985 a răspuns:

Si la mine este la fel