| Andreasx a întrebat:

Nu stiu cum sa mai scap de cojitele de la nivelul scalpului.Am observat ca mi-au aparut cand am inceput sa ma spal cu Alpecin cu cofeina, am zis ca e de la el asa ca ieri am luat Pantene Pro-V Repair ca lasa parul ok dupa spalare dar cojitele nu au disparut si sunt si in fata destul de inestetic. Schimbarea vremii (cald-rece)sau faptul ca nu beau f multa apa poate cauza scalp uscat? Totusi eram f multumita de Alpecin lasa parul cu volum si spala bine parul dar am zis sa iau altceva in ideea ca e de la sampon si observ ca nu... As incerca sa folosesc ulei de cocos sau otet de mere, am auzit ca ajuta.

Răspuns Câştigător
| Rorry a răspuns:

Cauta un sampon cu un ph mai mic, s-ar putea sa le fi facut de la Alpecin, sau e posibil sa fie de la stres, oboseala, deshidratare. mananca mai multe fructe si legume crude, dormi minim 8 ore pe noapte, bea mai multa apa (dar nu exagera) si daca intr-o luna nu iti trec mergi la dermatolog

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ai putea sa te speli cu un sampon antimatreata sa vezi ce se intampla ca sigur vei scapa, dar dupa o saptamana doua in cel mai rau caz.

| Victoria18 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. Am scapat la inceput datorita faptului ca am curatat scalpul cu piaptanul. Practic, l-am pieptanat si m-am spalat mai des pe cap. Acum, dupa ce am cam renuntat la astea, iar au aparut.