| Ciocan_Elena-Alina_1999 a întrebat:

Nu vreau sa deranjez pe nimeni cu ceea ce am sa va spun, dar as vrea sa știu dacă cineva a mai pățit asta.In aceasta dimineața am simțit cum cineva este lângă mine in camera, cum respira lângă mine, simteam o agitație și pe lângă asta simteam ca nu mai puteam atinge patul, in acel moment nu mai puteam sa ma mișc și s-a deschis ochii.Nu a fost un vis, eram conștientă, m-am trezit din somn in momentul in camera am simțit usa, chestia este ca usa camerei mele este închisă cu cheia.Deci cineva din casa nu avea cum sa între in camera.Am reușit sa deschid puțin ochii și privind cu coada ochiului am văzut ceva lângă mine, dar nu clar.Am spus o rugăciune și totul sa liniștit. Oare sa fi fost in imaginația mea? Sunt însărcinată in 9 luni.Credeti ca din cauza stărilor emoționale sa simt lucrurile acestea ciudate? Eu sunt sigura ca a fost real.Va rog sa îmi spuneți ce credeți ca ar fi bine sa fac, nu este prima data când simt asta, este a 3-a oară.De obicei nu mai puteam nici sa vorbesc, doar imi făceam cruce cu limba in cerul gurii, dar de data asta am reacționat imediat.Va rog foarte mult sa îmi spuneți cei care ați mai trecut prin asta și sunteți siguri ca nu a fost un vis, cum ați reușit sa nu mai simțiți așa ceva.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai e varianta blestemului in care se zice ca naiba e langa tine si simptomele sant aceleasi care leai zis tu. Nu cred ca e adevarat

| lilith16 a răspuns:

Gandeste-te ca pe mine ma strangea de gat, e doar in imaginaţia ta, cand i-am spus preotului de ce patesc a zis ca pateste si el la fel.

| qwertpro a răspuns:

Salut,nu trebuie sa te panichezi.Nu a fost nimeni in casa ta.Am avut o situatie similara un an in urma.M-am trezit,am deschis ochii si nu ma puteam misca, si cineva vorbea cu mine, desi eram singur acasa, apoi cand a terminam de vorbit am putut sa ma misc. Explicatia e una foarte simpla, creierul nostru pe parcursul noptii formeaza multe vise, doar ca nu le tinem noi minte.Atunci cand ne trezim brusc, creierul nostru continua sa se simta in starea de somn si poate sa continuie un vis neterminat cat esti paralizata de care esti constienta.Se numeste paralizie hipnopompica. Poate la randul sau sa fie insotita de stari halucinante, si astfel putem vedea, simti sau auzi ceea ce nu este de fapt langa noi.

| OliviaStavarache12 a răspuns:

Este vorba despre paralizie in somn. E atunci cand creierul e foarte obosit dar totusi se trezeste. In momentul in care creierul nu e nici treaz, nici adormit, mintea iti cam joaca feste. Si intr-adevar nu poti sa te miști. Cauta mai multe despre paralizia in somn si o sa aflii. Sper ca te.am ajutat cu ceva, multa sanatate copilasului ❤

| Ciocan_Elena-Alina_1999 explică:

Multumesc pentru răspunsuri.