| dada_2571 a întrebat:

Preferati sa aveti un program zilnic in care sa incercati sa va incadrati, sau faceti totul "cum se nimereste"?

Răspuns Câştigător
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Cei care au familie si serviciu, de obicei, au intotdeauna un program bine stabilit.Insa,cand tii un orar zilnic al tau, totul devine mecanizat, stii ca ai un tipar de urmat si in consecinta merge totul struna. Dar ce frumos e sa stai noaptea pana tarziu si a doua zi sa intarzii la munca sau la scoala... Emotiile alea.Sau sa faci altceva decat mancarea obisnuita din fiecare zi a saptamanii.Sau sa iesi la o plimbare in parc si lunea, nu numai sambata si duminica.Sau sa bei o cafea in oras si singur, nu numai cu prietenii.In cateva cuvinte, sa iesi din tipare, sa lasi viata sa isi urmeze cursul, sa tii evidenta zilelor in minte si in inima, nu in agenda.Sa revezi imaginile dragi tie in suflet, nu in albume foto.

2 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Incerc sa ma incadrez intr-un program cit de cit, asta nu inseamna ca reusesc totdeauna.

| Silvia a răspuns:

Eu si daca mi-as face un program, nu as reusi sa ma tin de el, asa ca mai bine stau de capul meu.Altfel m-as enerva ca nu ma incadrez in programbig grin.