| Lala1982 a întrebat:

Bună seara! Am o pisica la bl care a fatat mai mulți pui 5 sau 6. Nu i.am văzut pe toți, deci nu știu exact. După ceva vreme au mai rămas 2. Acum după 1 luna, au dipsparut pe rand. Nu erau bolnavi, din contra ma caut mâncare plic și erau vioi. Culmea e ca de luat cineva nu cred, manca puiul și dintr-o data a dispărut jucându-se sub masina și nu a mai venit. Celalalt la fel. Mama nu da semne sa-i caute, sa fie disperata. Exista posibilitatea sa-i fi omorât vreun motan? Călcați de mașină nu, ca s.ar fi văzut. Îmi pare ca ea întra iar în calduri, e agitata și nu prea manca, bate toate pisicile.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Cine stie ce anume s-a intamplat cu acei pui, pe unii poate i-a luat cineva!?

si teoria ta este valabila https://www.animalutze.com/de-ce-isi-mananca-pisicile-puii/