| Hela a întrebat:

Buna seara! Aviz amatorilor/oarelor stiti daca functioneaza vraja cu ceapa de pe Youtube?laughing)

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice vrajă funcționează dacă crezi în ea. Este o modalitate de a concepe lumea. Se numește gândire magică. Așa a apărut pe lume știința dintr-o nevoie de a stăpâni, conduce evenimentele. Astfel, orice facem, concepem și trăim, are o doză de credință, de magie și o cantitate de știință, adică de magie controlată standardizată și verificată. Astfel, cu ceapa. Aplici formula, ritualul. Dacă îți iese, înseamnă că ai reușit, că funcționează. Hocus, pocus, preparatus.