| alexandra_3930 a întrebat:

Buna seara imi pote spune cineva cum se poate ajunge la complexul europa dragonul rosu? eu sunt din galati si o sa ajung in gara bucuresti nord.si am auzit de acel tren dar nu vreau sa merg cu trenul am auzit ca pot ajunge cu un metrou si un autobuz.imi poate spune cineva cum ajung si pretul transportului

1 răspuns:
| walentina a răspuns:

Din gara de nord iei metroul 3 statii pana la obor, si de acolo tramvaiul 21 pana la capat! Mai mergi putin pe jos pana in complexul europa unde este si dragonul rosu. Cartela de metrou cu 2 calatorii este 3 lei, iar biletul de tramvai tot cu 2 calatorii 2, 60 ron.