| Andrei_Gherman_1996 a întrebat:

pentru studio e neaparat sa imi fac un Srl ori pfa ceva de genul?

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Da, daca vrei sa obtii bani din activitate esti obligat sa ai macar un PFA(o sa ai nevoie sa semnezi contracte cu partenerii, daca nu ai o persoana juridica (PFA sau SRL) nu poti face asta). Daca ramai la hobby nu ai treaba cu nimeni.

| Andrei_Gherman_1996 explică (pentru Ironwin):

Pai sunt confuz ori Pfa ori Srl si mentionez nu am angajati decat eu

| Ironwin a răspuns (pentru Andrei_Gherman_1996):

Cea mai mare diferenta (in cazul tau) este ca la PFA ai voie sa faci singur actele contabile, la SRL esti obligat sa ai un contabil autorizat (nu angajat, faci un contract de prestari servicii cu unul). Tu alegi ce doresti sa faci.