| BRG a întrebat:

Bună seara știe cineva dintre dumneavoastră dacă la aparatele aduse din Germania în Romînia se mai plătește vama? Și cît ar costa la nemți, un pikup ziphona turkis 524/1 RFT? Vă mulțumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Nu platesti vama, dar nu stiu unde mai gasestii tu pikap, in germania, sau cine mai are asa ceva o tine pentru el, ca piesa de suflet

2 răspunsuri:
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Nu platesti vama dar iti trebuie chitanta pentru a o prezenta la vama.Si @ anonim...se gasesc o multime de pick-up-uri in magazinele de specialitate, ba chiar si la Globus am vazut.Doar ca sunt modele noi si cu o multime de functii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.
Daca il cumperi nou este posibil sa platesti vama. Chiar daca este nou dar te duci tu sa il aduci ai sanse minime sa platesti vama. Il desfaci si spui pur si simplu ca fratele tau ti la dat tie si gata. Sa nu il aduci in cutie ca aici este problema. Daca il cumperi nou si il trimite prin posta sau stiu eu ce, daca valoarea lui este peste x suma euro (40 daca nu ma insel) platesti vama pentru el.